Uncategorized

Vali Yaman a Bakan Mektubu

Il Çevre ve Orman Müdür Vekili Ayten Sevgi Dada, bugün (27.05.2020) Vali Mustafa Yaman’i Makaminda ziyaret ederek konu ile ilgili bilgi sundu. Ardindan Çevre ve Orman Bakanimiz Pof. Dr. Veysel Eroglu’nun gönderdigi mektubu takdim etti.


 Mektubu okuyan Vali Yaman, Egitim Aracinin ilimize gelerek çevre ile ilgili çesitli konularda vatandasimizi bilgilendirmesinden duydugu memnuniyeti dile getirerek Bakan Eroglu’na tesekkür etti. Vali Yaman, idare olarak çevre sorunlarina önem verdiklerini belirterek, herkesin çevre sorunlarina karsi duyarli olmasini istedi.


 Egitim araci 27–28 Mayis 2010 tarihlerinde Belediye önünde 29 Mayis 2010 tarihinde ise Bulancak ilçesinde egitim ve tanitma faaliyetinde bulunacak.


 Bakan Pof. Dr. Veysel Eroglu Valimiz Mustafa Yaman’a gönderdigi mektupta su görüslere yer verdi.                                                                      T.C.


ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIGI


03/05/2010


Sayin Mustafa YAMAN


Giresun Valisi


 


            Çevre ve Orman Bakanligi olarak, soludugumuz havayi, içtigimiz suyu, üzerinde ekip biçtigimiz topragi, yesil hazinelerimiz ormanlari bir bütünün parçalari olarak görüyor ve çalismalarimizi bu dogrultuda yürütüyoruz.


 


            Bakanligimin mesuliyet alaninda bulunan çevrenin korunmasi hususu; ülkemizin refahi ve gelecek nesillerin daha saglikli bir çevrede yasama hakki nazar-i dikkate alindiginda müsterek hareket etmemizi mecburi kilmaktadir.


 


            Ülkemizde çevre adina son yillarda güzel gelismelere imza atilmis ve çok önemli mesafeler kat edilmis olmakla birlikte, çevre suurunun toplumun bütün kesimlerine yaygmlastinlmasi ve azami düzeyde katilimin saglanmasi, ideal sehirlerin olusturulmasinda büyük önem arz etmektedir.


 


            Malumunuz oldugu üzere, Giresun ilimizde, Çevre ve Orman Bakanligi olarak bagli birimlerimizle birlikte taskin koruma, sulak alanlar, meteorolojik gözlem, mesire yeri, kent ormani, agaçlandirma gibi alanlari içeren çok sayida proje kisa bir süre içinde gerçeklestirilmistir. Tamamlanan taskin koruma tesisleri ile pek çok yerlesim yeri korunmustur. Çok sayida projemiz de son hizla devam etmektedir.


 


            Saglikli, yasanabilir sehirler olusturmak maksadiyla gerçeklestirdigimiz çalismalarin simgesi olan Çevre Orman Seyyar Egitim Araci, yürüttügümüz çalismalari Giresunlu vatandaslarimiza anlatmak ve vatandaslarimizin tavsiyelerini, sikayetlerini alarak çalismalarimizi bu dogrultuda yönlendirmek için ilinizi ziyaret etmektedir.


 


            81 ilimizi dolasarak, okullar, üniversite kampüsleri, sehir merkezleri gibi halka açik mekanlarda sunumlar, egitici kisa filmler, tiyatro gösterileri gibi egitim faaliyetlerinde bulunacak Çevre Orman Seyyar Egitim Araci nm azami sayida vatandasimiza ulasmasi için sizlerin yogun destek ve alakanizi beklemekteyiz.


 


  


          Daha yesil, daha mavi, daha temiz bir Giresun için el ele verelim.

 

                                                                                Prf. Dr. Veysel Eroglu

                                                                                Çevre ve Orman Bakani


 


 


 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.