Uncategorized

Alucra Toki de Bu Kadar Olmaz Dedirten Sahneler

Bu Milletin Parasinin Hesabini Birileri Vermeli


Toplu Konut Idaresi (TOKI) tarafindan ilçemize yapilan 160 konutluk daireler daha yilini doldurmadan dökülmeye basladi. TOKI nin taseronu olan Oraka Insaat tarafindan yapilan ve TOKI nin ülke genelinde en sorunsuz ve en karli satislarindan birinin yapildigi ilçemizde daire sahipleri ve kiracilara bir dokun bin isit.


Tokizedeler olarak gördügümüz mülk sahipleri binanin yapilan ince isciliginden (tesisat-fayans-kalebodur-döseme), çevre düzenlenmesinden oldukça muzdarip. Daire sahipleri TOKI nin ilçede yüklenici firmasi olan Oraka Insaat Yetkilileri ile yaptigi görüsmede hiç bir muhattap bulamadiklarini, özellikle kanalizasyon sorunundan biktiklari dile getirerek bu sorunu Basbakan a dilekçe yazarak anlatmaya çalistiklari belirttiler. Ayni sekilde Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ve TOKI Baskani Erdogan Bayraktar a da sorunu fakslayarak ilettiklerini söylediler.


Su asamada en büyük sorunun Kanalizasyon ve bacalarin sivanmasi gerektigi ve bu nedenle kis gelmeden çok acil birsekilde bu sorunun çözülmesi gerekmektedir. Kanalizasyonun yetersiz kalmasi nedeniyle 1 yil içerisinde 5 kez alt kattaki daireleri pislik basmistir. Hemen hemen Dairesine yeni tasinan tüm ev sahipleri yeniden su tesisati yaptirmis ve tüm kalebodur fayanslarini degistirmistir.


 


 

Alucra Toki Daire Sahipleri Madur Edildi

Yapilan isciligin pul kadar degeri olmadigi dairelerde daire sahipleri oldukça pisman ve sikintili. Daire sahipleri en büyük sikintinin TOKI deki sorunlara karsi TOKI tarafindan sahipsiz birakilmak, muhattap bulacak yetkilere ulasamamak oldugunu ilettiler. Paralarini  gününde zamaninda ödedigimiz gibi bu ödenen paralara karsilik bizde hizmet bekliyoruz diyen daire sahipleri madur ve çaresiz durumda. Kendilerini adeta “yolunmus kaz gibiyiz” diyerek düstükleri durumu anlatan konut sahipleri “disimizden tirnagimizdan biriktirdigimiz paralarin karsiligi bu olmamali, daireleri aldiktan sonra ilgilenen yok bu sahipsizlik bakalim nereye kadar sürecek” dedi.


Haber:Tülay Dolu

           Alucra Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.