Uncategorized

Prf. Dr. Muzaffer Elmas a GIMEV Vefasi

GIMEV SAKARYADA HEMSEHRISININ YANINDAYDI.


 

Sakarya Üniversitesi Rektörlügüne atanan GIMEV Mütevelli Üyesi PROF. DR. Muzaffer ELMAS’in devir-teslim töreninde yalniz birakmadilar.

GIMEV Mütevelli Heyet Baskani Hüseyin USTA, Yönetim Kurulu Baskani Mehmet KIRDEMIR, Baskan Yardimcisi Ali AYDIN, Üye Ramazan EKIZOGLU, Mütevelli  Üyesi Kenan KARADENIZ, Ögretim Üyesi Kemal KARADENIZ, Ilahiyat Fak. Dekani Prof. Dr. Ali ERBAS, Prof.Dr H.Mehmet GÜNEY, Dr. Ekrem GÜLSEN Giresunlular olarak törene katildilar.
Rektör PROF. DR. MUZAFFER ELMAS hemserilerinin yaninda olmasindan duydugu mutlugu dile getirerek, programa katildiklarindan dolayi tesekkür etti.

Giresunlular da Rektöre yeni görevinde basarilar dilediler.

Prof. Dr. Muzaffer Elmas ise 8 yil birlikte görev yaptigi Prf. Dr. Mehmet Durman dan bayragi devir almanin onurunu ve sorumlulugunu yasadigini söyledi.

Üniversitede yapilan seçimde ögretim üyeleri, YÖK ve Cumhurbaskani Abdullah Gül ün takdiriyle göreve getirildigini hatirlatan Elmas, Sayin rektörüm, 2002 yilindan itibaren rektör yardimcisi olarak görev yaptigim süre içinde sizin öncülügünüzde ekip arkadaslarimizla birlikte üniversitemizi her alanda ileri götürme hedefleri gerçeklestirmek için var gücümüzle çalistik. Hiçbir zaman küçük isler ve küçük hesaplar içinde olmadik. Kurumumuzda olusturdugumuz motivasyonla yüksekögretim alaninda ulusal ve uluslararasi örnek çalismalar yaptik. Bundan sonraki yasaminizda bu alanda edinmis oldugunuz bilgi ve deneyimlerinizi aktarmaya devam edeceginiz ortamlar bulacaginiza inaniyorum dedi.
Üniversitelerin bulundugu bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkinmasina öncülük eden ve yol gösteren kurumlar olduguna isaret eden Elmas, SAÜ, ilimizin, bölgemizin ve ülkenin sorunlarini çözmedeki duyarliligini arttirarak devam ettirecektir diye konustu.


Öncelikli hizmetleri arasinda ilgili kuruluslarla ortak projeler hazirlayip çözümler üretmek, TEKNOPARK i daha etkin hale getirerek üniversite ve sanayi isbirligini gelistirmek, organize sanayi bölgeleri ve KOBI firmalari ile isbirligini arttirmaya yönelik SAÜ Bilgi Transfer Ofisi nin hayata geçirilmesi, AR-GE çalismalariyla topluma hizmet saglama konularinin bulundugunu kaydeden Elmas, herkesin katki ve destegini beklediklerini söyledi.


Üniversitelerin özgürlügün merkezi ve teminati olan kuruluslar oldugunu anlatan Elmas, SAÜ bu alanda atilacak her adimin destekçisi olacaktir. Akademik özgürlük anlayisi ve liyakat dogrultusunda, çalisanlarinin önündeki her tür engeli kaldirmayi, rahat, huzurlu ve verimli bir çalisma ortami saglamayi yöneticinin temel görevi haline getirmek, akademik özgürlügü her seyin üstünde tutarak, ögretim üyelerimizi, özellikle bilimsel arastirma yapma, yayma, ögretme ve toplumla paylasma konularinda her türlü baskinin disinda tutmak, bilimsel arastirmalara daha fazla agirlik vermek ve bilimsel arastirmalari daha fazla kaynakla desteklemek, içinde yasadigimiz kentle daha fazla bütünleserek, Sakarya nin ve bölgenin sorunlarina olan duyarliligimizi artirarak devam ettirmek temel ilkemiz olacaktir”dedi


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.