SON DAKİKA

ALUCRA VAKFI FESHANE MESAİSİNE ERKEN BAŞLADI

Merkezi İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Giresun Alucra Vakfı ve bağlı köy dernekleri 7. Giresun Günleri ile ilgili hazırlıkları istişare etmek için toplanıyor.

Alucra Vakfı ve ilçe adına kurulu olan köy dernekleri  Beyoğlu’nda vakıf binasında bir araya geliyor.

Saat 19:00’da başlayacak olan toplantıya 38 Alucra köy derneğinden başka, davet edilen Keşap Hisarüstü Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, Görele Kuşçulu, Piraziz Armutçukuru Köy dernekleri de katılacaklarını bildirdiler.

28 Nisan’da Taksim’de yapılacak olan Büyük Giresun Taksim Yürüyüşü ve 2 – 3 – 4 – 5 Mayıs tarihlerinde Feshane’de yapılacak olan Giresun Günleri etkinliklerinin hazırlıkları ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıya yoğun bir katılım bekleniyor.

Toplantıyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Giresun Federasyonu Genel Başkanı Hasan Turan, “Giresun Günleri’ne gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını, bu yüzden toplantıyı düzenleyen Alucra Vakfı’na şükranlarını sunduklarını dile getirdi.

Giresun derneklerinin Giresun Günleri’ne sahip çıkması anlamına gelen bu toplantıların verimli bir şekilde devam etmesini dilediğini söyleyen Turan, “Bütün ilçelerimizden gelen bu tür destek ve katılım Giresun Günleri’ni Giresun’un öncü markası haline getirmektedir. Bu da Giresun açısından çok sevindirici bir durumdur.” diye konuştu.

Haber: Zeynep Yıldız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.