Uncategorized

Alucra Vakfi Istisare Toplantisi Gerçeklesti

Alucra Kalkindirma ve Egitim Vakfi Istisare ve Danisma Toplantisi, tüm mütevelli üyelerinin ve Alucra STK larinin katilimiyla Beyoglu Evlendirme Dairesinde gerçeklesti. Köy Dernek yöneticilerine verilen Kahvalti  programiyla baslayan Vakif çalismalari 503 kisilik mütevelli üyelerinin ve dernek yöneticilerin davetiyle istisare toplantisinda bir araya geldi.Alucra Vakfi folklor ekibinin folklor gösterileriyle baslayan program açilis konusmasiyla devam etti.


Vakif Baskani olmasindan sonra Alucra Sivil toplum kuruluslarina ve Alucralilara yeni bir heyecan getiren çiçegi burnunda Vakif Baskani Necdet Bekçi yaptigi açilis konusmasinda;


” Gençlere dayali heyecanli bir ekip olduklarini, çalismalarinin yetismis insan gücüne dayali projeleri hayata geçireceklerini, yeni seçilen Alucra Belediyesi ile birlikte Alucra ya yapilacak yatirimlara katkida bulunmak istediklerini, kisa bir süre önce ilçede önemli ihtiyaç haline gelen cenaze araci içinde is adamlarinin katkilari ile Alucra Belediyesine Cenaze Araci hibe ettiklerini belirten Necdet Bekçi, Vakfa mülk alma konusunda çalismalara hiz verildigini ve 6 Mart 2011 tarihinde Cemal Kamaci Spor Salonunda Gençlik Söleni düzenleyeceklerini simdiden herkesi davet ettigini ” belirtti.


Alucra Vakfi Mütevelli Heyeti Baskani Halil Ibrahim Gülal yaptigi selamlama konusmasinda Vakif olarak yeni mütevellilerin katilmasiyla yeni bir heyecan yakaladiklarini Alucra için güzel islere imza atilacagina degindi.


Alucra Belediye Baskaninin istifa etmesi ile yerine seçilen Belediye Baskani Halil Ibrahim Yagcioglu ise ayaginin tozu ile Alucra Vakfi toplantisina katilarak misafirlere kisa bir selamlama konusmasi yaparak, Alucra nin öncelikli sorunlarini dile getirdi. Yaptigi konusmada Peksimet alanindaki Ormanlik araziyi milli park yapmak için çalismalarin baslatildigini, ilçeye gelen gurbetcilerimiz ve ilçe halkinin istifade edebilecegi Topçam Mahallesi yolunda bulunan Alucra yi tepeden gören alana da çay bahçesi ve oturma alani yapacaklarini duyurarak hemserilerinin destegini istedi.


BEYOGLU BELEDIYESINDEN ALUCRA YA OTOGAR SÖZÜ


Toplantiya katilan Beyoglu Belediye Baskani Ahmet Misbah Demircan ise konusmasinda, Alucra ve Beyoglu Ilçesi sinirlarinda bulunan Okmeydani ile ilgili çok önemli açiklamalar yapti. Kendisini bir Alucrali gibi gördügünü belirten Baskan Demircan, Alucra ya kalici bir eser birakmak istediklerini kisa zamanda Alucra Belediyesinden yer tahsisi yapilirsa Beyoglu Belediyesi olarak Alucra ya Otogar yapacaklarini ve açilisini da bizzat kendisinin yapmak istedigini belirtti.


Okmeydani nda oturan Alucralilara Okmeydaninda yikim konusunda yapilan spekülasyonlara inanmamalarini, hiç kimsenin evinin yikilmayacagini, tam aksine projelendirilme asamasinda olan bölgenin, orada oturanlarin eger isterlerse ancak kendi rizasi ile evlerini depreme dayanikli hale getirebileceklerini belirtti.


Baskan sözlerine söyle devam etti. “Alucra da okuyan ögrencilerimizi Türkiye den gelen tüm ögrencilerin bulusma noktasi olan Kefken Kampinda agirlamak isteriz. Kapimiz ögrencilerimize sonuna kadar açiktir. Onlari çesitli kültürlerden gelecek ögrencilerle ayni çati altinda barindirarak dostluklar kurmalarini saglamayi ve ayni ülkede yasadigimizi göstermek istiyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladi.


Programin ilerleyen dakikalarinda konusma yapan Kasim Yagcioglu Hocaefendi ise, “Böylesine birlik beraberlige çok ihtiyaç duyuldugunu, Alucralinin memleketine hizmet edebilmesi için dedikodulara mahal vermeden birlik içinde hareket etmesini ve Ilçeye kalici eserler birakilmasi gerektigi” iletti.


Arnavutköy Ilçe milli Egitim Müdürü Arif Dede ise, Egitimin önemini belirten kisa konusmasi egitim ile yapilmasi gereken çalismalar hakkinda bilgiler aktardi.


Siyasal Vakfi Baskani Doc.Dr. Fahri Solak bey ise yaptigi konusmada Alucrali olarak Vakif çalismalarinda üzerine ne düsüyorsa yapmak istedigini dile getirerek, organizasyonu gerçeklestirenlere tesekkürlerini iletti.


Ensar Vakfi kurucu baskani Ali Erilli ise geçmis dönemlerde Basbakanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan ile ilgili Alucra anilarini anlatarak, katilimcilara gösterdikleri ilgi için tesekkür etti.


Vakif Baskani Necdet Bekçi kapanis konusmasi için tekrar kürsüye gelerek davete icabet edenlere tesekkürlerini ileterek bir sonraki organizasyonda tekrar birarada olmak istediklerini söyleyerek programin kapanisini gerçeklestirdi. 

Alucra Kalkindirma ve Egitim Vakfi Istisare ve Danisma Toplantisina Katilan Davetlilerimiz

Ahmet Misbah Demircan : Beyoglu Belediye Baskani

Halil Ibrahim Yagcioglu : Alucra Belediye Baskani


Rüstem Dindarol : Ak Parti Beyoglu Ilçe Baskani
 
Doç. Dr. Fahri Solak : Siyasal Vakfi Baskani


 

Halil Ibrahim Gülal : Alucra Vakfi Mütevelli Heyeti Baskani

Eski Vakif Baskanlarimiz: Ahmet Dokumaci, Mustafa Dindarol, Muzaffer Danalioglu


Özcan Tokel : Beyoglu Belediye Baskan Yardimcisi


Kasim Yagcioglu Hocaefendi : Bereketzade Vakfi Baskani


Mustafa Dolu : Aksam Gazetesi Yazi Isleri Müdürü


Ahmet Solak : Halk Ekmek Insan Kaynaklari Müdürü


Hüseyin Tastan : IBB Zabita Müdür Yardimcisi


Ali Erilli : Ensar Vakfi Kurucu Baskani


Ilhami Oral : Istanbul Il Milli Egitim Müdür Yardimci


Arif Dede : Arnavutköy Milli Egitim Müdürü


Osman Dikbas : Eski Alucra Milli Egitim Müdürü


Tülay Dolu : Alucra Egitim Dernegi Baskani
 
Mehmet Ali Metinyurt : Gazeteci Yazar
 
Köy Dernek Baskanlarimiz


Alucra Sivil Toplum Kuruluslari Yöneticileri


Basin Mensuplari: Alucrahaber.com, Alucra.com, Sebinmedya, Altinçevrehaber katildilar…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.