Uncategorized

Bursa da Tirebolu ve Güce Coskusu

Geceye; Il Genel Meclis üyesi Hüseyin Güvendi, Akparti Bursa Milletvekili Aday Adayi ve  Bursa Büyüksehir Belediyesi Meclis üyesi hemsehrimiz Abdurrahman Tig,  Osmangazi Belediyesi Meclis üyesi   Muzaffer  Karadeniz, Gemlik Belediye Meclis üyesi  Muharrem Sari, Basaran mahallesi muhtari Ismail Yilmazlar, Bursa Giresunlular Dernegi eski baskani Av.Murat Toker, Bursa Giresunlular Dernegi yönetim kurulu baskani Üzeyir Aktas ve yönetim kurulu üyeler, Gemlik Giresunlular Dernegi yönetim kurulu baskani Durmus Uslu ve yönetim kurulu üyeleri, Gemlik Çotanakspor kulübü baskani Cemil Karatas, Bursa Boncuk çukurlular dernegi yönetim kurulu baskani Yakup Çukur,  Bursa Yaglidereliler dernegi 2.baskani Naci Özbay, Dr.Muhammed Özlu, Bursa’ da is hayatini sürdüren bir birinden degerli is adamlarimizin yani sira, çok sayida davetli toplulugu katildi.

  


 

Gecenin anlam ve önemine istinaden söz alan dernegin çiçegi burnunda baskani Ismail Akdogan; böyle bir toplumun önünde konusmak inanin çok zor, sizleri burada görmek bu dernegin neler yapabileceginin bir göstergesidir. Bizleri onurlandirip buraya tesvik ettiginiz için yönetim kurulum adina hepinize sükranlarimi sunuyorum dedi.

Abdurrahman TIG a Aday Olmasi Için Yogun Baski;

 Bursa’ da aktif siyasetle ugrasan Ak partinin bir dönem Bursa Il baskan yardimciligini ve Burfas Genel Müdürlügünü de yapan ayni zamanda ’Basbakan Recep Tayyip Erdogan’ in Konusmalarindan Seçmeler ‘’ adli eser’ i ilede teskilat içinde çok iyi taninan Espiye’ li hemsehrimiz Abdurrahman Tig ‘ a Milletvekilligi için aday olmasi konusunda taban’ dan büyük baski oldugu gözlendi. Baskilar sonucunda söz alan Tig, Bursa  ve Giresun için çalismalariz devam ediyor sizler bana güvendikçe insallah burada hiçbir zaman sirtimiz yere gelmeyecek dedi. Yeri ve zamani geldiginde Aday Adayligimizi açiklar sizler ile beraber Ankara’ ya yürüyüsümüzü gerçeklestiririz seklinde konustu. Bursa’ da yasayan Giresunlular’ dan büyük destek gören Tig, Tirebolulu ve Güceli hemsehrileride sevgi gösterisinde bulundular.

Çotanakspor’ dan Gençlere Çagri:

Bu sezon Gemlik Giresunlular dernegi öncülügünde kurulan Bursa 2.Amatör kümede ve çesitli kademelerde mücadele eden Gemlik Çotanakspor kulübü baskani Cemil Karatas gecede söz alarak yetenekli gençlere çagrida bulundu. Yaklasik 220 lisansli sporculari bulundugunu söyleyen Karatas  kendine güvenen, spor yapmayi seven genç yetenekleri de sporcu kadromuzun içine bekliyoruz seklinde konustu. Karatas ayrica kulüplerinin kurulus asamasinda kendilerinden hiçbir fedakarligi esirgemeyen basta Gemlik Giresunlular dernegi yönetim kurulu olmak üzere , maddi manevi destek olan herkese tesekkür etti.

 


 

Gecenin ilerleyen bölümünde yöresel sanatçilarimizdan Selahattin Bektas, Rüstü Karpuz, Yilmaz Turan ve Alim Koca sahne alarak katilimcilara doyumsuz vakit geçirttiler.

 

Haber-Fotograflar:  Erdal Avci (Bursa)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.