Uncategorized

Alucra Vakfi Sebinkarahisarlilari Ziyaret Etti

Vakif yönetimi olarak, Necdet Bekçi, Ahmet Yöre, Ilhami Konukçu, Fatih Urgaç, Kadir Bekiroglu ve Gençlik Kollari Baskani Bilal Gülep katildi. Geçtigimiz ayda yapilan Dernek Baskanligi Seçimi sonrasi Yücel Kisa ve yönetimini tebrik etmek için ziyarette bulunan Alucra Vakfi, oldukça verimli bir toplanti gerçeklestirdiler. 

Alucra-Sebinkarahisar ve Çamoluk un makuz talihine terk edilmemesi için yörenin güçlü STK lari olarak gerekli çalismalara ve projelere ortak imza atma kararinin alinmasi gerektigine deginen yöneticiler, illik sorunu, Alucra ve Sebin de bulunan meslek yüksek okuluna daha fazla ögrenci gelmesi hususu, yeni yapilan dereyolu diye de tabir edilen Alucra-Sebinkarahisar-Koyulhisar-Istanbul duble yolunun Susehrinden Sebinkarahisar a ve Alucra dan Erzincan a kadar yapilmasi için çalismalarin baslatilmasi, Egribel Tüneli için yapilacak çalismanin takip edilmesi, Kurtbeli Yolunun biran evvel asfaltlanarak açilmasi gibi konular konusularak degerlendirildi.

Oldukça verimli geçen toplanti sonunda ortak karar olarak daha sik biraraya gelinmesi gerekildigini, özellikle Beyoglunda bulunan hemsehrilerimizin siyasi sahnede hemde hizmet alabilme noktasinda Ortak Akil Yürüterek hareket edilmesinin gerektigini, yöreye yatirim getirilmesi için projelerde birlikte olmayi amaçladiklarini belirttiler.


Konusmalarin tamamlanmasinin ardindan Dernek Baskani Yücel Kisa Vakif yönetimimizi Sebinkarahisar Derneginin geleneksel hale getirdigi bu senede yine 19 mayis ta Sebinkarahisar Giresun ve Alucra ya yapacaklari ziyarete davet ederek, ilçelerimizin sorunlarini orda da toplanti yaparak degerlendirilmesi gerektigi hususunu dile getirdi.


Vakif Baskani Necdet Bekçi son olarak; “Her iki kurumuz adina toplantimiz ben inaniyorum çok verimli geçmistir, sorunlarimiz ortak, dertlerimiz ortak, bulundugumuz misyon itibariyle yöremize daha iyi hizmetin gelmesi, siyasilerle olan iliskiler ve gerekli yatirim ilçelerimize aktarilmasinin takibi biz STK lar düsmektedir. Bundan sonra daha da güçlü olarak yöremize hizmet getirilmesi için çalismalarimizi siklastiracagiz. Ayrica yöresel kültürümüzü temsil eden börek ve yiyeceklerle bizleri agirlayan baskan Yücel agabey olmak üzere tüm Sebinkarahisar Dernek yönetimine tesekkürlerimizi iletiriz” dedi.


Haber: Kadir Bekiroglu

            Alucra Haber

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.