Uncategorized

Vatandasimiza Güce Kaymakami Sahip Çikti

Güce, Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi tarafindan engelli vatandaslarin topluma uyumunu kolaylastiracak her türlü araç gereç ihtiyaçlarinin karsilanmasina yönelik olarak yürüttügü özürlü ihtiyaç yardimlari kapsaminda, ilçeye bagli Kuluncak Köyünde yasayan yardima muhtaç isitme engelli Resat Hoçur’a isitme cihazi yardiminda bulundu. 
 

Kuluncak Köyünde ikamet eden (47) yasindaki Resat Hoçur’un, geçirdigi bir hastalik sebebiyle isitmedigi, bu sebeple doktor raporuna göre ancak isitme cihazi ile isitebilecegi tespit edilmisti. Maddi durumu iyi olmadigindan cihazin temini konusunda Güce Kaymakamligi na müracaat eden Resat Hoçur’un müracaati sonucu Güce ilçe Kaymakamligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi tarafindan isitme cihazi alinarak isitme engelli vatandasa teslim edildi.

Vakiftan isitme cihazi yardimi alan Resat Hoçur, isitme cihazi sayesinde artik daha iyi isittiklerini söyleyerek SYDV Baskani Kaymakam Musa Evin’e ve Vakif çalisanlarina tesekkür etti. Ilçe Kaymakami Musa Evin, devletin her zaman engelli vatandaslarin yaninda oldugunu belirterek,”Vatandasin mutlulugu bizim mutlulugumuzdur” dedi.

 

Haber : Hayri Bahadir

             Güce Haber   


  

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.