Uncategorized

Alucrali iki Hemserimiz Kent Konseyin de

Istanbul’un vitrini Beyoglu’nu dünya markasi bir kent kimligine kavusturmak için olusturulan Beyoglu Kent Konseyi çalismalara basladi. Sivil Toplum Kuruluslarinin ve mülki idare temsilcilerinin katildigi toplantida, yapilan seçimde Beyoglu Hemsehri Kültürünü Gelistirme Kurulu Baskanligina Adnan Kaya, Sosyal ve Ekonomik Arastirmalar Kurulu Baskanligina Azmi Aksahin seçildi.


Kent Konseyi toplantisinda konusan Beyoglu Belediye Baskani Ahmet Misbah Demircan, “Istanbul 2010 Avrupa Kültür Baskenti etkinliklerinin kalbinin atacagi yer olan Beyoglu’nda iyi projeler yapmayi hedefliyoruz” dedi.

Kent konseyi nedir? Kent Konseyi, kent yasaminda kent vizyonunu ve hemsehrilik bilincinin gelistirilmesi,  kentin hak ve hukukunun korunmasi, sürdürülebilir kalkinma, çevreye duyarlilik, sosyal yardimlasma ve dayanisma saydamlik, hesap sorma ve hesap verme, katilim yönetisim ve yerinden yönetim ilkelerinin hayata geçirmeyi amaçlar.


 

Haber Kaynak : Alucra haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.