Uncategorized

Iki Büyük Devlet Adami Unutulmayacak

*Unutmadik,
  Unutmayacagiz,
  Unutturmayacagiz..


*Kimseye yaranamadim ben bu dünyada.
  Ben de gidiyorum artik Mevlama..
  Anam,bacim,yavrularim aglama..
  Ben artik mutluyum bilin burada…


“Varsin yollar uzak olsun,unutulmak olmasinda varsin beden toprak olsun! ”Bedenleri toprak oldugu halde unutulmayan Trabzon’un güllerinden Adnan Kahveci,esi ve kizinin ölümünün 17. yildönümünde Kartal Yakacik’ta mezarinin basinda okunacak dualarla anilacak.
Bilindigi gibi Anap hükümetinin Maliye ve Gümrük Bakani’da olan Adnan Kahveci (1949-1993) Ankara yakinlarinda geçirdigi bir trafik kazasinda esi Dr.Füsun Kahvec (1949-1993) ve kizi Aslihan Ceylan Kahveci (1975-1993) hayatini kaybetmislerdi.
7 Subat 2010 Pazar günü anilacak olan Kahveci ailesi için saat 11.00-13.00 arasi katilimcilara Fatih Akdeniz Caddesi River Lokantasin’da kahvalti verilecek.Mezari basina hareket edilerek otobüslerle gidilen KARTAL Yakacik’taki mezaribasinda saat 14.00’de rahmetlilere dualar okunacak.
Irtibat:0212 534 26 01-0212 534 41 25-O532 335 55 40


Yine Trabzon’un gülleri arasinda unutulmayan Vali Recep Yazicioglu’da (1948-2003) 2003 yilinda geçirdigi bir trafik kazasinda hayatini kaybetmisti.
Rahmetli Yazicioglu Tokat’taki valilik yillarinda vatandas-hükümet isbirligi ile 70 yilda Tokat’a kazandirilan dershane sayisini iki yilda ilaveten kazandirarak,milli egitim camiasinda “Tokat Modeli’ni” kazandirmisti.Erzincan ve Aydin valiliklerinde de önemli çalismalara imza atarak,”GÖRME-DUYMA-BULASMA”gibi çagdisi söylemleri rafa kaldirarak,görüp,duyup,bulasarak valilik hizmetinde yeni bir çigir açmis,Türkiye Cumhuriyeti’nin Ankara’dan degil,yerel yönetimlere verilecek destekle Anadolu’dan yönetilmesini savunmus,bir kutu raptiye,bir top dosya kagidi için devlet dairelerinin (Devlet Malzeme Ofisi) DMO’den yazi ile ihtiyacinin giderilmesi adina yapilan yazismalari anlamsiz bularak karsi çikmisti.Anlatimlarda etkili olusu ve sözü dinlenilebilir liderlik vasfi ile de sevilmis,onu göreve atayan hükümetin yanlislarini da söylemekten,halk ile paylasmaktan çekinmeyerek iz birakmisti. 


 

Haber ve Düzenleme : Zeki AL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.