SON DAKİKA!

AMERİKA GİRESUNLULAR DERNEĞİ SERZENİŞTE

Günlerdir bekliyoruz.Derneğimizin üstlendiği Giresun’daki engelliler okulu adına bir kampanya başlattık. Miktarını-da çok ucuz tuttuk. Kişi başı sadece $1.00 dedik. Herkesin katılmasını arzuladik.

BAGİSABDENGELLİ

Özellikle de nüfusu Amerika’da 30,000 den fazla olan Giresunluların severek, can atarak yardım edeceğini düşündük. Herkesin çorbada bir tuzu olsun istedik.

Zengin, fakir ayırımı yapmadik…Şunun parası var, diğerinin işyeri var, mühendis, avukat, doktor, bulaşıkçı, boyacı, tamirci, inşaatçı vs demedik herkese açık ve eşit adımlarla yaklasmak istedik…

Parası olanların olmayanlarında yardimlasacagi bu anlamlı ve maneviyatı çok yüksek olan kampanyayı yaklaşık iki aydır e-mail göndererek, facebookta ve web sitesinde yayınladık , bazı işyerlerinin duvarlarına posterler yerleştirdik ve bulunmuş olduğumuz irili ufaklı her toplulukta bu kampanyanın duyurusunu yaptık.

Bu yetmedi bizi seven dernekler ve internet gazeteleri bu haberi çok anlamlı buldukları için sitelerinde yayınladılar. Yaklaşık olarak 10,000 den fazla kişiye ulaşan “AMERİKALİ TURK” portalı bu kampanyayı defalarca yayınladı. Amerikalı Türk portalına ve diğer yayın organlarına çok teşekkür ediyoruz.

Hiç kimse bu kampanyanın dışında kalmasın istedik. Diğer haber sitelerininde yardımı ile ister inanın ister inanmayın ama 10,000 den fazla kişiye bu kampanyayı duyurduk. Sadece kendi facebook sayfamızda yaklaşık 2000 kişi postere tıkladı. Evet 2000 kisi…..

Sadece tikladilar…..

Sonra şapkalarının altına saklandılar bu haberi görmemezlikten geldiler…

Bazılarına kendim bizzat sordum…

Engelliler için başlattığımız kampanyayı duydunuz mu?

Evet duydum.

Yardım yaptınız mi?

Hayır yapmadım.

Niçin?

Şöyle oldu, böyle oldu, meşguldüm, hava sıcaktı sonra kar yağdı, çok yorgundum… Havadan sudan bahaneler….

istediğimiz miktar çok yüksek değil ama çok sayıda kişiye ulaşmak istiyoruz. Bu programlarla Birlikte hareket etmeyi, amaçlıyor ve yardimlasmamizi hep birlikte adım atarak kuvvetlendirmeye calisiyoruz… Bunun için sistemin oluşması ve çalışması da gerekir.
Herhangi bir toplulukta konuşurken derneğimiz olsun, birliktelik oluşturalım, öğrencilerimize yardım edelim, ihtiyacı olan kesimleri destekleyelim diyoruz ama gerçekleştirip hayata geçirmekte zorlanıyoruz. Birlik ve beraberlik için buradayız. Bu dernek de onun için kuruldu.

Bütün bunların yanında bizleri mutlu eden çok küçük hadiseler de olusuyor…. Dün Derneğin posta kutusundan bir tane zarf aldım. içinden beş tane çek cikti… Çok duygulandım. Nazlı hanım Ohio’nun Canton şehrinde yaşayan bir hanimefenedi arkadaşlarıyla toplanmış kampanyamıza destek gondermislerdi…. Nazlı hanim’i hiç tanimiyorum… Kampanya Giresundaki bir okul adına düzenlendiği için ve Giresunluların cocuklarininda bu okula gittiğinden dolayı onları biraz daha fazla ilgilendirir diye de düşünmüştüm.

Giresunlu dostlarımız neredesiniz?

Sizlerde Nazlı hanim’in göstermiş olduğu duyarlılığı gosterebilirdiniz.

Bu iş O kadar zor mu?

Nazlı hanımın ve arkadaşlarının yapmış olduklara desteğe derneğimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Bu yazıyı yazmama da Nazlı hanım vesile olmuştur. Bu hassas ve manevi kampanya hakkında hiç tanımadığınız, bilmediğiniz bir okula yardım gönderdiniz. Zorunda değildiniz ama yaptiniz… Tekrar çok Tesekkur ediyoruz Nazlı Hanım ve arkdaslarina. Bizlerde birer Nazlı Hanım olabiliriz…. Ama olamadik….

Bilemiyorum Sorun nedir?

Galiba Samimi degiliz…

Yaptığımız yardımları vicdanımızın yardımseverlik duygusunu gidermek için değilde, başka emeller için yaptığımızı düşünüyorum.

Yapılan bu yardımlar aynı zamanda bizim ne kadar duyarlı olduğumuzu, derneklerimizi ne kadar korumaya ve desteklemeye calistigimizi, ne kadar birlikte adım attığımızı gösteren bir kilavuzdur. Bu programın başarılı olması demek yeni kampanyalar başlatmak demektir… Örneğin öğrenci bursu, cenaze fonu hergün konuştuğumuz konular, su an Turkiye’yi acı içinde bırakan Van Depremi… Ancak başlatmak ve devam ettirmek için bu kampanyalarda başarılı olmak zorundayiz…

Bu zamana kadar yardım edenlerin listesi internet facebook sitemizdedir. Bu listenin çok uzamasını istiyoruz…. Bu güne kadar yardım edemeyen, duymayan arkadaşları lütfen haberdar etmeye çalışalım. Hepinizden yardım bekliyoruz. Lütfen biraz samimi olalım, Sizinde bu kampanyada $1.00 dolarınız olsun. Unutmayalım ki yardımlarımız engelli çocuklar için ve onlar bizim çocuklarımız.

Sevgi, saygı ve selamlar,

Cevdet Özdemir

bagisafis

Note: Yardımlarınızı TAGD 200 Campbell Drive Suite:211 Willingboro, NJ 08046
Adresine potalayabilir, ve ceklerinizi TAGD, inc adına yazabilirsiniz.

Van Depremi için ayrı bir Kampanya başlattık. Şayet 10 bin kişiye ulaşabilsek ve sadece $10.00 alabilsek toplam miktar $100,000.00 yapar… Hiç kimse hiç bir şey kaybetmemiş gibi hayatına devam eder… Onun için bu tur kampanyalara lütfen duyarlılık gösterelim. Yazalım çeki ve adrese postalayalim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.