SON DAKİKA!

Amerika’da Genç Hemşerimiz Mehmet Ula’nın Büyük Başarısı!

Giresun’un Yağlıdere İlçesi Umutbükü Köyünden Amerika Birleşik Devletlerine göç eden Ula ailesinin küçük oğlu Mehmet Ula bütün dünyadan sınırlı sayıda öğrencinin kabul edildiği pilotluk okulundan  eğitimini tamamlayarak Pilot ünvanı aldı.

Mehmet Ula 2001 yılında Giresun’un Yağlıdere ilçesi Umutbükü Köyünde doğdu, 2005 yılında ailesi birlikte ABD New Jersey eyaletine taşındı. Burada Lise Eğitimini tamamladıktan sonra dünyanın en önemli Pilotluk okullarından biri olan ve sınırlı sayıda öğrenci kabul edilen EMBRY RIDDLE AERONAUTICAL UNIVERSITY’ye kabul edildi. Bu üniversitede aldığı eğitimi bir dönem önce bitirerek büyük bir başarıya imza atan Mehmet Ula 4 yıllık olan okulu 3 yılda üstün başarı ile bitirerek büyük takdir topladı.

Üç yıllık olan öğretim döneminde iki önemli belge almaya hak kazanan hemşerimiz Mehmet Ula Birincisi dört yıllık Üniversite diplomasi (Bachelor degree) İkincisi ise ticari pilot lisansı ( commercial pilots license) ilave olarak pilotluk öğretim lisansı ( flight instructors)

Mehmet Ula Gurbetçi Gazetesine verdiği özel röportajda ” Öncelikle beni böyle bir haber ile gündeme getirdiğiniz için ailem adına size teşekkür ediyorum. Amerika’da yaşamaya başladıktan sonra en büyük hayalim pilot olmaktı. Aldığım eğitimler ve azimle, kararlılıkla yaptığım mücadele sonucu şükrettiğim şekilde pilot olmayı ve aynı zamanda pilot eğitmeni olmayı başardım. Artık hedefimde geniş gövdeli uçaklar ile vatanım Türkiye’de hizmet veren havacılık kuruluşu Türk Hava Yollarında pilot olarak görev yapmaktır. Bu hayalimi gerçekleştirmem için bana maddi manevi desteğini esirgemeyen aileme anneme ve babama ve beni yetiştiren öğretmenlerime teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.