SON DAKİKA!

Amerika da Giresun Sesleri

Amerika Giresunlular Dernegi tarafindan düzenlenen ve 3 gün süren 3. Geleneksel Giresun Geceleri renkli görüntülere sahne oldu.


1. Gün New York,  2. Gün New Jersey, 3 Gün de Connecticut da düzenlenen gecelere Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, Milletvekili Esref Karaibrahim, Yaglidere Belediye Baskani Abdurrahman Kirhasanoglu, Yaglidere Üçtepe Belediye Baskani Harun Öztürk,  çok sayida isadami, Gurbetçi Giresunlular ve çok sayida Amerikali vatandas;  Amerika Giresunlular Dernegi nin özel davetlisi olarak katildi. Geceler kalabalik ve coskulu geçti.

Katilimcilar Yilmaz Morgul ve Giresun’lu sanatçilarin söylemis olduklari Giresun Türküleri ile eglenceli saatler geçirdiler.

Amerika Giresunlular Dernegi tarafindan organize edilen 3.Geleneksel Giresun Geceleri`nin 1. gününde gurbetçilerimiz bir araya geldiler. Giresunlular gecesi kalabalik ve coskulu geçti ,Geceye çok sayida Amerikali da katildi.

 Giresun’dan gelen misafirler Giresunlu gurbetçilerin ilgi odagi oldular.

Dernek Baskani Orhan Bayram gecede bir konusma yaparak birlikteligin önemine vurgu yapti. Baskan Orhan ” Beraber çok güzel faaliyetlerde bulunduk çesitli etkinliklerle bir araya geldik ve Amerika’daki Türk toplumuna gücümüzü ve arzumuzu gösterdik  ancak bunlar yeterli degil daha güzel projelere imza atmaliyiz bunun için gücümüzü ve imkanlarimizi, birlikteligimizi birlestirerek daha büyük projelere imza atmaliyiz. Kendi gelecek nesillerimiz için güzel seyler yapmaliyiz.” dedi.

Bayram Giresun’dan özel olarak gelen misafirlere ayri, ayri tesekkür ederek Amerika da yasayan gurbetçilerin memnuniyetini anlatti.


Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu da burada yaptigi konusmada bu geceye katilmaktan ve gurbetteki hemserileriyle birlikte bir arada olmaktan büyük memnuniyet duydugunu belirterek, “Giresunlulugu benimsemis, memleketlerinin degerlerini  dünyanin bir ucunda dahi yasatan degerli gurbetçi hemserilerimle bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum. Giresun hepimizin ortak paydasi. Memleketimizi nerede olursa olsun yasatmak, degerlerine sahip çikmak ve degerlerini gelecek nesillere aktarmak bizlerin asli görevidir. Bu bilinci kendine sorumluluk edinen Basta Dernek Baskani Orhan Bayram ve yönetim kurulu olmak üzere, degerli hemserilerimi cani gönülden kutluyor, saygilar sunuyorum.” seklinde konustu.

3 gününde de birlik ve beraberlik mesajlari verilen 3. Geleneksel Giresun Geceleri Connecticut ta yapilan son gecenin ardindan son buldu.


Haber: Tarkan Adli-Resimler : Amerika Giresunlular Dernegi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.