SON DAKİKA!

AMERİKA’DA İKİNCİ CEVDET ÖZDEMİR DÖNEMİ

Amerika Giresunlular Derneğinde tek listeyle gidilen mali ve olağan kongresinde
Cevdet Özdemir iki yıllığına ikinci kez Amerika Giresunlular Derneği Başkanlığına getirildi.
Amerika Giresunlular Derneğinin beşinci olan genel kurulu New jersey Eyaletinde bulunan derneğin hizmet binasında konferans salonunda gerçekleştirildi.
Tek listeyle gidilen genel kurulda yapılan seçimde iş adamı Cevdet Özdemir iki yıllığına tekrar dernek başkanlığına seçildi.

amerikagiresundernegi1

Divan Başkanlığını Ömer Lütfü Çamsoy’un yaptığı genel kurulda katılımın fazla olması da gözlerden kaçmadı.
Amerika Giresunlular Derneğinde yapılan genel kurula (TADF) Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu adına Başkan yardımcısı Mehmet Durmuş, Türk İslam Kültür Cemiyeti Derneği Başkanı Nurettin Demiran, Selami Yiğit çeşitli dernek temsilcileri, iş adamları ve dernek üyeleri katıldılar.

amerikagiresunkongresi

Faaliyet ve kasa raporunun okunmasından sonra ibra edilen ve oy birliğiyle de kabul edildikten sonra Genel kurulda söz alan bazı üyeler görüş ve isteklerini dile getirdiler.

Amerika Giresunlular Derneği Başkanlığına ikinci kez seçilen Cevdet Özdemir Beşinci olan genel kurulunda kendilerine güvenerek tekrar iş başına getiren üyelere teşekkür etti ve kısa birde konuşma yaptı. Başkan Özdemir, Hizmet binamızı açtık vatandaşlarımızı hizmetine sunduk eksikliklerimizi giderdik alt yapıyı sağlam temeller üzerine inşa ettik artık bundan sonra hizmet zamanıdır. Daha çok hizmet için çalışacağız geçen iki yıl içersinde yapmak isteyip de yapamadıklarımız oldu bu işi daha iyi öğrendik tabii ki noksanlarımız var el birliyle bu topluma hizmet edeceğiz. Bayanları bu işin içine daha çok sokacağız bayanları asla dışarıda tutmayacağız. (TADF) Federasyonumuzla çok aktif beraber çalışma içersindeyiz Değerli Başkanımız Ali Çınar her konuda bizlere destek oluyorlar kendilerine teşekkür ediyorum. Kapımız herkese sonuna kadar açıktır kimin kimle arasında bir husumet varsa kaldıralım bu millete hizmet için bir çatı altında birleşelim. Gelin bu dernekte kim nasıl görev almak istiyorsa verelim beraber bu millete hizmet edelim toplum faydalansın. Bundan sonra dargınlıklar, küskünlükler asla olmayacak bu toplumu bir araya getireceğiz bunun başka yolu yok. Gelecek nesillere ve çocuklarımıza iyi bir gelecek için bu işleri başarmak durumundayız.
Amerika’da olsun, Giresun da olsun ve Avrupa’daki başarılı derneklerimizle de istişare ederek yeni projeler üreteceğiz şeklinde konuştu.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyon Başkan yardımcısı Mehmet Durmuş ise “federasyon olarak Giresunlular derneğiyle beraber çalışmalarımız oluyor. Başkanımız Ali Çınar Bey hiç bir konuda desteklerini esirgemiyor. Geçmiş iki yılda Başkan Cevdet Özdemir’i başarılı buluyoruz geçmişte olduğu gibi bundan sonrada tam destek olacağız” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Amerika Giresunlular Derneği Cevdet Özdemir Başkanlığında yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu.
Cevdet Özdemir, İlhan Kodalak, Öztürk Yılmaz, Cemil Kahyaoğlu, Ünal Kahya, Mustafa Ekiz, Nurettin Oflu, Gamze Özdemir, Gürsel Cinoğlu, Halil Kuru, Mustafa Cinoğlu, Zühtü Kahya, Bahri Yılmaz, Işık Yıldız, İsmet Kahyaoğlu, Hüseyin Bayram ve Selami Yiğit şeklinde oluştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.