SON DAKİKA!

GİRESUN YENİ İTFAİYE BİNASI DUALARLA AÇILDI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, yeni binasına taşınan İtfaiye Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.

Burada Kerim Aksu ve İtfaiye Müdürlüğü Çalışanları binayı gezmeden önce birlikte dua ettiler. Yapılan duaların ardından bir konuşma yapan Başkan Kerim Aksu, “Bugün burada resmi olmasa da, gayri resmi bir şekilde yeni itfaiye binamızın açılışını yaptık. İtfaiye birimimiz buraya taşındı. Sizlere, şehrimize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

giresunbelediyesiitfaiyebelediyesi

Eski itfaiye binasının yaklaşık 78 yılllık bir bina olduğunu hatırlatan Aksu, “Eski binamız faaliyetteyken, belli saatlerde, trafiğin yoğun olması ve o bölgede okulların bulunması, yangına müdahalelerde çok büyük sıkıntılara neden oluyordu. Bu sorunları en iyi itfaiye çalışanlarımız bilir. Yine binanın fiziki yapısı da bozulmuş ve artık ihtiyaçlara cevap veremeyen kullanışsız bir durumdaydı. Her zaman dile getirdiğimiz gibi halkımızın güvenliğini sağlamak bizim en öncelikli görevimizdir. Bu tüm çalışmalarımızda bu şekilde. Bu anlayışla şehrimize ihtiyaçlara daha hızlı ve daha kapsamlı cevap verecek bir itfaiye binası kazandırdık. Bu bina Türkiye’nin en iyi itfaiye binalarından biri konumunda. Ben yeni İtfaiye Müdürlüğü binasının tekrar Giresun’umuza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Giresun Belediyesi Kerim Aksu ve itfaiye çalışanları daha sonra bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda tüm itfaiye erlerinin sorun ve taleplerini teker teker dinleyen Aksu daha sonra buradan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.