SON DAKİKA!

AMSTERDAM KÜMBETLİLER VAKFI İFTAR VERDİ

Giresun’un Dereli ilçesi sınırları içinde bulunan cennet köşesi Kümbet Yaylası ve bölgenin tanıtımı amacıyla kurulan Amsterdam’da faaliyetlerine devam eden Kümbeliler Vakfı geleneksel iftar programını gerçekleştirdi.

1999 yılında Mercatorpilein’de kurulan Amsterdam Kümbetliler Vakfı 2005 yılına kadar burada faaliyetlerine devam etti. 2008 yılında Geuzendvelt’te şuan faaliyetlerine devam ettiği merkezine taşınan vakıf’ta Mescit, Konferans Salonu, Gençlik Merkezi, Yaşlılar için hazırlanmış Şark Köşesi gibi bölümleri bulunuyor.

Vakıf her yıl geleneksel iftar programı gerçekleştiriyor, bu senede Vakfın Amsterdam’da bulunan merkezinde gerçekleşen iftar programı yoğun katılım ile yapıldı.

amsterdamiftarhaberi1

Amsterdam Kümbetliler Vakfı eş başkanlık sistemi ile yönetiliyor, vakfın iftar programı için kısa bir açıklama yapan eş başkan Bekir Baş ” Son günlerde yaptığımız organizasyonlar için bir takım ismini kullanmak istemediğimiz kişilerce sahiplenilmeye çalışılıyor, bizler vakıf olarak hiç bir çatı kurum yada kuruluşa bağlı değiliz. Vakfımız sosyal alanda bir çok projeyi profesyonel kişilerce yürütüyor.” dedi.

amsterdamiftar2

Düzenlenen iftar programına yerel yöneticilerin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Amsterdam Başkonsolos Muavini Ahmet Demir’de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.