Uncategorized

Ankara da Karadeniz Gecesi Coskusu

Merkezi Ankara da bulunan ve baskanligini Ahmet Kaval in yaptigi Ankara Karadenizliler Kültür ve Dayanisma Dernegi, 7.Anadolu Günleri nin besinci gününde Ankara da yasayan Karadenizlileri bir araya getirerek, Karadenizli Sanatçi Ibrahim Can in söyledigi türkülerle onbinlere unutamayacaklari bir gün yasattilar. 
 
Ankara nin Etimesgut ilçesi Piyade Mahallesi Ahi Evran Caddesi Kent Konseyi Festival Alaninda yapilan 7.Anadolu Günleri bünyesindeki Karadenizliler Gününe Ankara da bulunan tüm Karadeniz Dernekleri katilirken, Ankara Giresun ve Ilçeleri Dernegi Baskani Salih Haciömeroglu ve yönetim kurulu üyeleri de katildi.
 
7 den 70 e herkesin Türk Kültürüne sahip çiktigi festivalde, Ankara Karadenizliler Dernegi Bolu dan Artvin e kadar olan bölgenin kültürünü Etimesgut a tasidi ve Karadeni in yemek kültürünü standlarinda sergiledi.
  
 
Ibrahim Can ve Zafer Tekgümüs ün söyledigi türkülerle cosan Karadenizliler, horon ve kolbasti oynadilar.  


 
7.Uluslararasi Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festvali ni Karadeniz Bölümündeki tertiplenen etkinliklere Etimesgut Belediye Baskani Enver Demirel, Eski Adalet Bakanlarindan Hikmet Sami Türk, Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti Lefkosa Belediyesi As Baskani Özel Kadioglu, siyasi parti temsilcileri, dernek yöneticileri ve onbinlerce Karadenizli katildi.
 
Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.