SON DAKİKA!
giresunannelergunumesajlari

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Giresun Protokolü ve Siyasi Partilerin Temsilciliklerinin Anneler günü nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajları;

annerlgunumesajlari

annergunudursunalisahin

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin Mesajı;

“Karşılıksız sevginin ve eşsiz hoşgörünün müstesna temsilcileri olan annelerimizin ‘Anneler Günü’nü” kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Fedakârlık abideleri olan annelerimiz, hayatları boyunca ailelerinin yaşaması ve çocuklarının var olabilmesi için takdire şayan bir çabayı hiç düşünmeden ve hesapsız bir şekilde yerine getirmişler ve kendilerinden sonraki nesillere bu kutsal görevin nasıl taşınacağını öğretmişlerdir.

Dünyanın en kutsal varlıkları olan annelerimiz, hayatımızda en çok etkileri ve hakları olan insanlardır. Atalarımız, “Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar” diyerek, analık duygusunun ne kadar yüce olduğunu vurgulamışlardır.

Sadece bir gün değil her gün, sadece ihtiyaç duyduğumuz zaman değil onların ihtiyaçları olduğunda da aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamamız gereken annelerimizin her zaman yanlarında olmak hepimize düşen en büyük sorumluluktur.

Ailede asıl yükü çeken ve en kutsal varlıklarımız olan annelerimize, hak ettikleri saygı, iltifat, sevgi ve güler yüz fazlasıyla gösterilmeli, hayır duaları alınmalı, kırıcı ve incitici tavır ve davranıştan mutlaka uzak durulmalıdır

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bütün annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine saygılarımı sunarak , huzur ve saadetler diliyorum. “

kerimaksuannelergunu

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Mesajı;

“Bizlere ve hayatımıza mutluluk katan annelerimize olan gönül borcumuzu yılın tek bir günü hatırlarayak asla ödeyemeyiz. Onlara her gün anneler günüymüş gibi davransak bile yeterli değildir. Bizleri dünyaya getiren, bizleri büyütmek için uykusuz geceler geçiren analarımız kuşkusuz yaşamımızdaki en değerli varlıklarımızdır. Yeryüzünde onlara olan sevgimizin yerini dolduracak başka hiç bir sevgi yoktur. Ne söylersek söyleyelim onların hayatımızdaki değerini anlatmak kelimelerle dahi ifade edilmiyor. Ben başta, elleri fındık kokan, elleri toprak kokan, en önemlisi de evlat kokan Giresunlu analarımız olmak üzere, tüm annelerin anneler gününü kutlarım.”

akpartigiresunilbaskani

Ak Parti Giresun İl Başkanı Avukat Sabri Öztürk Mesajı;

“Görevleri sadece çocuklarını dünyaya getirmek değil onları son nefeslerine kadar koruyup kollamak iyi günde kötü günde hep yanlarında olmak canının bir parçası olarak görmeyi görev addeden. Sadece bunlarla kalmayıp bir toplumu doğurarak inşa eden ve artık günümüzde bu inşaatın her safhasında önemli görevler alarak dünyadaki en kutsal mesleği icra eden tüm annelerimizi yılın bir günü değil her gün, her saatinde, her anında ne kadar ansak onlar için çalışsak az gelecektir”
“Görevleri sadece çocuklarını dünyaya getirmek değil onları son nefeslerine kadar koruyup kollamak iyi günde kötü günde hep yanlarında olmak canının bir parçası olarak görmeyi görev addeden. Sadece bunlarla kalmayıp bir toplumu doğurarak inşa eden ve artık günümüzde bu inşaatın her safhasında önemli görevler alarak dünyadaki en kutsal mesleği icra eden tüm annelerimizi yılın bir günü değil her gün, her saatinde, her anında ne kadar ansak onlar için çalışsak az gelecektir”

Tüm bu görevleri yerine getiren kadınlarımıza yönelik şiddeti her ne gerekçe ile olursa olsun asla tasvip etmediğimizi bildiriyor ve buradan bir kez daha kınıyoruz.

Bu şuurla yola çıkan bizler annelerimizin yüreklerinin daha huzurlu mutlu olması noktasında çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz. Cennetle müjdelenen annelerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Sadece anneleri değil yüreği annelik sevgisi ile dolu tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyoruz.

chpgiresunanelergunu

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl ve merkez İlçe Kadın Kolları Anneler Günü mesajı;

CHP Giresun İl Kadın Kolları Başkanı Fahriye Larçın, “Her alanda sesini duyuran, adını altın harflerle yazdıran kadınlarımız her zaman gururumuzdur” dedi.

Larçın, Anneler Günü dolayısıyla, Merkez İlçe Kadın Kolu Başkanı Şükriye Güngör ile ortak yazılı açıklamada yaptı.

Kadınların saygının, asaletin ve öz güvenin simgesi olduğunun ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Gerektiğinde yavrularının, gerektiğinde evinin direği, eşinin aynası olan kadınlarımızın her gününün annelik hissiyatı içinde geçmesini temenni ederiz. Anne sevgisi sevgilerin en büyüğü ve en kıymetlisidir. Her alanda sesini duyuran, adını altın harflerle yazdıran kadınlarımız her zaman gururumuzdur. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak annelerimize vereceğimiz en büyük armağandır. Çünkü cennet annelerimizin ayakları altındadır. Başta evlatları şehit düşen annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin bu önemli gününü minnet ve şükranla kutluyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.