SON DAKİKA!
yesilgiresunbelediyesporgiresun

YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3. OLDU

Giresunspor’un küme düşerek kapattığı haftayı Yeşilgiresun Belediyespor Basketbol takımı da 3. olarak kıl payı bir üst lig olan 2 ligi şansını kaybetti.

yesilgiresun3oldu

İlk iki takımın 2. Lige yükseleceği final grubunda 3. olan Dev Çotanakların da yükselme şansı sürüyor. 2. Ligden çekilen takımlar nedeniyle, geçmiş yıllarda playoff müsabakaları sonucunda 3. ve 4. olan takımların da 2. Lige çağrıldığı biliniyor. Kulüp yetkilileri Federasyon nezdinde girişimlerin sürdürüldüğünü ve yükselme şanslarının büyük oranda devam ettiğini bildirdiler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı ve Yeşilgiresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ” Bursa’da playoff müsabakalarında Giresun’umuzu temsil eden Dev Çotanaklarımız sakatlıklar ve şanssızlıklar sonucu yenilgiyle başladığı turnuvayı galibiyetlerle bitirerek Türkiye 3.’sü olmuştur. Her ne kadar hedefimiz ilk ikiye girerek direk 2. Lige direk çıkmak olsa da gelinen aşamada takımımızın aldığı 3.’lük de Giresun sporu ve basketbolu adına önemli bir başarıdır. Öncelikle 2. Lige yükselme şansımızın yüksek bir olasılıkla sürüyor olması ayrıca sevindiricidir. Giresun basketbolunun ve Kulübümüzün bu seviyeye gelmesinde büyük emekleri geçen ve Yönetim Kurulumuzu oluşturan Giresunsever ve basketbolsever genç işadamlarımıza, maddi manevi her türlü katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Yönetimimle beraber bu imeceye el tutan, katkıda bulunan şehrimiz esnaf ve işadamlarına, seyircilerimize, tüm spor camiamıza ve basın mensuplarımıza şükranlarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.