SON DAKİKA!

ASKERDEN İZİNLİ GELEN DURMUŞ ÖZ ADLİYEDEN FİRAR ETTİ

İsminin Durmuş Öz (21) olduğu ve Diyarbakır ili Dicle İlçesi Jandarma Karakol Komutanlığında er olarak asker yaptığı öğrenilen asker izinli geldiği Giresun’da bir kıza cinsel taciz’den yargılandığı davadan tutuklanınca firar etti.

Diyarbakır Dicle Jandarma Komutanlığı’nda askerlik yapan Giresunlu Durmuş Öz hava değişimi dolayısıyla geldiği memleketi Giresun’da bir kıza cinsel taciz ‘de bulundu.Cinsel taciz den dolayı çıkarıldığı mahkemece tutuklanan asker Giresun adliyesinden kaçarak firar etti.

Olay nasıl oldu;

Edinilen bilgiye göre askerlik yaptığı Diyarbakır Dicle Jandarma Komutanlığı’ndan hava değişimi izni alarak memleketi Giresun’a gelen asker Durmuş Öz(21) bir kıza cinsel taciz’de bulundu.Taciz sonrası gözaltına alınan asker Durmuş Öz bu akşam Giresun Adliyesi’nde nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.Nöbetçi mahkemece tutuklanmasına karar verilen asker Durmuş Öz tutuklanma işlemlerinin yapıldığı esnada firar ederek kayıplara karıştı.

Firar eden tutuklu asker için Jandarma ve polis ekipleri geniş çaplı arama başlattı.Giresun Merkez 26 evler semti ile Çıtlakkale Mahallesi ve adliye çevresinde arama çalışmaları ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.