SON DAKİKA!

Atif Özer Haydin 5. Avrupa Kümbet Senligine

Ihsan Incekara NRW
Almanya dan bildiriyor.
 
Werdohl Giresunlular Derneginin bir marka haline getirdigi Avrupa Kümbet Senligi’nin 5. cisi 19.06.2011 tarihinde Werdohl Altenmuhle Stadyumu’nda yapilacak.(Atif Özer Baskanligindaki WERDOHL Giresunlular Dernegi Yönetim Kurulu)
 
Werdohl Giresun Derneginin büyük özverileri ile baskan Atif Özer ve yönetim Kurulu olarak 5. senligin en az hatayla geçmesi için hazirliklara basladilar.

Avrupa Kümbet Senligi’nin 5. yapilacak olmasi, geçen sene iki gün sürmüs olan senliklere 2000 Kisiye yakin hemserilerimizin katilmis olmasi ve bu yil yapilacak etkinliklere bu sayidan daha fazla hemserimizin katilmasinin beklenmesi nedeniyle hatasiz bir etkinlik olmasi planlaniyor.

 


 


 

Her alanda Giresun Kültürünü yasatmaya çalisan Werdohl Giresunlular Dernegi çatisi altinda futbol takimi Werdohl Karadeniz gücü, Kiz Ve Erkek folklor ekibi bulunan dernegimiz bölgesinde ayni zaman da kültür elçiligi yapmakta.

 

Gençlere çok önem veren bir dernekçilik anlayisina sahip olan Werdohl Giresunlular Dernegi, Werdohl da yapilan tüm faaliyetlerin içinde bulunup kendinden her alanda söz ettiriyor.

Almanya da yöresel derneklerin içerisinde gerçek den büyük isler yapan bir dernek unvanina sahip. Almanya da hiç bir dernek bu kadar faaliyeti bir arada götürmüyor.

Werdohl Giresunlular Dernegi hiç bir siyasi kurulus veya hiç bir siyasetçiden destek almadan hiç bir sekilde bölge ayrimi yapmadan hiç bir gazete ve dergi sahibine mecbur olmadan bagimsiz dernekçilik anlayisiyla yoluna devam etmektedir.

Werdohl Giresunlular Derneginin Amiral gemisi pozisyonundaki Kümbet Senligi faaliyetlerden bir tanesidir ve en önemlisidir.

Almanya da gerçekten Kümbetin adini bütün dünya insanina duyurmaktadir, bu Giresun için çok önemlidir.

 

Werdohl GIresunlular Dernegi Hemserilerinden sadece destek beklemektedir,  bu senligin sadece Werdohl Giresunlular Dernegine has oldugunun altini çizmektedirler aksi halde herkes kümbet senligi yapmaya kalkarsa buda çok uygun olmaz diye düsünmektedir.

Gurbetçi Giresun Gazetesi olarak Werdohl Giresunlular Dernegini destekliyor ve basarilarinin devamini diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.