Uncategorized

Dumanalti Asklar Giresun a Geliyor

Selahattin Duman’in köse yazilarindan derlenen, Hüseyin Avni Danyal’in kahkaha dolu tek kisilik yeni tiyatro oyunu “Dumanalti Asklar”; 12 Nisan Sali günü aksami saat 20:OO’da Giresun Il özel idare kültür sitesinde tiyatro severlerle bulusacak.


Tiyatro Seyirlik ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu ortakliginda sergilenen oyunun yönetmenligini de usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal üstleniyor.


Ocak ayinda gerçeklesen prömiyerinden bu yana yogun ilgi gören “Dumanalti Asklar”; evlenme yolunda üç kez, son anda direkten dönen bir adamin dördüncü kez evlenmeye niyetlendigi gece, diger müstakbel adaylari hatirlamasiyla baslayan kahkaha dolu bir oyun. Dumani tüten asklar, dumansiz kalan asklar ve dumanalti olan asklar arasinda komik bir hikâye anlatan “Dumanalti Asklar”; “Türk kadini” portresini her yönüyle ve mizahi bir dille ortaya koyuyor.


 Üstün oyunculuk performansina, yönetmenlik becerisini de ekleyen Hüseyin Avni Danyal’a sahnede, tek kisilik oyunun özgün müziklerini besteleyen Deniz Aras Sipahi, piyanosuyla eslik ediyor. Sahne tasarimi Kemal Aratan’a, isik tasarimi Hakan Özipek’e ait olan oyunun koreografisini Bora Acar Zöngür üstlendi.


Hüseyin Avni Danyal’in tek kisilik muhtesem performansi “Dumanalti Asklar” için bilet satis; M-store Kitap, bilgi için tel; 0544 450 99 42


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.