DÜNYA

AUSBURG’A GİRESUN DAMGASI

Giresun Merkez Sayca Köyü Doğumlu Hüseyin İnanç Almanya Ausburg Königsbrunn’un ilk binasını satın alarak başladığı Topkapı Restaurant sezonunda bölgede en önemli uğrak yeri oluyor.

Türkiye’den Münih-Ausburg bölgesine giden bütün Türklerin uğrak yeri olan Topkapı Restaurant aynı zamanda 22 Yataklı Hotel olarak ta hizmet veriyor.

ausburg1

Gazetemiz Münih temsilcisi Murat Seyithanoğlu ile birlikte Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın ziyaret ettiği Topkapı Restaurant sahibi Hüseyin İnanç başta Giresunlu hemşerilerimiz olmak üzere bir çok Türk’ün uğrak yeri olduğunu söyledi.
Hüseyin İnanç “ 26 yıl önce binbir zorlukla bu mülkü edindik, karı koca çalıştık ve borçlarımızı ödedik, bölgede çay bahçesi restaurant ve hotel olarak faaliyet gösteren başka işletme yok, otobanın tam kenarında olduğumuz içinde yaz boyunca yolculuk yapan bir çok hemşerimizin de uğradığı dinlendiği bir yer oluyoruz. Düğün Nişan ve Önemli toplantılarda 600 kişilik kapalı, 1.000 kişilk açık kapalı alanımızla hizmet veriyoruz.” Dedi.

ausburg2

Hüseyin İnanç “ Önümüzdeki günlerde tesisimizde Karadeniz Yayla Şenlikleri ismi ile bir organizasyonu da ağırlayacağız. Haziran ayı itibari ile çok önemli organizasyonları Topkapı Restaurat olarak yapacak olmanın sevincini yaşıyoruz.” Dedi.

ausburg3

Hemşerimiz Hüseyin İnanç’a ulaşmak Landersberger STR.58/ 86343 Königsbrunn-AUSBURG

WEB: www.topkapi.koenigsbrunn.de

Tel-Fax: 08231/22 45

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.