Uncategorized

Avrupa Caferileri Genel Baskani Gazetemize Konustu

Avrupada yerlesik en büyük dini cemaatlerden biri olan Avrupa Caferileri Genel Baskani Mehmet Irmak Köln Ditib camii temel atma töreni sirasinda Gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar ile bir söylesi yapti.

Genel Baskan Mehmet  Irmak aslen Giresunlu olamamasina ragmen yasadiklari bölgede Giresunllu hemserilerimizden büyük destek gördüklerini insanlari meshepleri ile ugrasmayan aydin ve çagdas Giresunlu müslümanlarin camilerinde cemaat olarak bulunmalari kendilerini çok mutlu ettigini söyledi.

Irmak gazetemizinde yasadiklari Köln bölgesinde oldukça fazla okundugunu yaptigimiz haberler nedeniylede sizi tebrik ediyorum diyerek sözlerine basladi.


Hükumetin ülkemizde yaptigi açilim çalismalarinin kendilerini ilgilendirecek kisimlari ile ilgili cemaatin disindan bir takim çevrelerin kendince açiklamalar yaparak gerçek fikirleri yansitmayan görüsler beyan ettigine deginen Irmak; biz cemaat olarak diyanet islerimiz tarafindan verilecek her imkani degerlendirecegiz aksi hiçbir görüs cemaatimizi ilgilendirmiyor dedi. 

 


 

 

Bir çok çevrenin Sünni, Alevi, Caferi cemaatleri ile ilgili devlet imkanlarini tartismaya açmasinin kendi cemaatlerini baglamadigini söyleyen Avrupa Caferileri Genel Baskani Mehmet Irmak kendince açiklamalarda bulunan Ulama adini alan kisilerin çagimiza uygun konusmalar yapmamasinin cemaatlerinin gelecegini zora sokacagini artik çagi okumanin zamani gelmistir bu böyle biline seklinde konustu.

Genel Baskan Mehmet Irmak Devlet yardimlarinin kendilerine verilmesi gereken kismindan Caferiler devlet yardimi alamaz diye sagda solda açiklamalarda bulunanlarin gelecek nesillere mezheplerini hangi imkanlar ile ulastiracaklarini sormamiz lazim diyerek sözlerini tamamladi.

 

NOT: Gazetemiz yayin akisi ve yogunlugu nedeniyle yapilan söylesinin geç yayinlanmasi nedeniyle Avrupa Caferileri Genel Baskani Sayin Mehmet Irmak tan Özür dileriz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.