SON DAKİKA!

AVRUPA GİRESUNLU AKADEMİSYENLER DERNEĞİ SEMPOZYUMU

Merkezi Almanya’nın Duisburg şehrinde bulunan Avrupa`daki Giresun`lu Akademisyenler Derneğinden anlamlı bir Sempozyum.

Avrupa`daki Giresun`lu Akademisyenler Derneği “Kültürlerarası anlayşı geliştirip – beraberce geleceği olusturmak” teması altında anlamlı bir sempozyum düzenledi.

sempozyumalmanyaakdemisyenler

Duisburg belediye baskanı Manfred Osenger ile Avrupa Giresunlu Akademisyenler dernek baskanı Cevdet Maraş sempozyumun anlam ve önemine değinen açılış konuşmasını yaptılar.

Çok sayıda davetlinin iştirak ettiği sempozyum, Kuzey ren vestfalya eyaletinin uyum kurumlarından sorumlu olan ve bilimsel calışmalarıyla kendinden söz ettirmiş bilim adamlarının konuşmacı olarak katıldığı bu toplantı katılımcılar ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Dr. Mohammad Heidari dinler arası dialogun önemini ve çok kültürlülüğün bir zenginlik olduğunu çeşitli tezlerle anlattı.

Daha sonra Peter Ivankovic toplumdan pay almak istiyorsak, toplum bilinci sorumluluğunda olmamız gerektiğini ve eğitimin önemine değindi.

Derneğin hazırladığı öğle yemiğinden sonra söz alan Avukat Bayan Leila Mehmet Serbest, Dr. Ömer Er Derbeder, Marijo Terzic, Martin Keuck katılımcılardan gelen sorulara cevap verdiler.

Sempozyumun sunuculuğunu Yasemin Korkmaz yaptı,  sempozyum aile atmosferinde geçerek taraflı tarafsız her kesim tarafından takdir edildi.

Konuşmacılar ve dinleyiciler tarafindan derneğin eğitime ve bilime katkısı takdir edilerek bu gibi organizasyonların her zaman destekleyeceklerinin sözünü verdiler.

Avrupa Giresunlu Akademisyenler Denek başkanı Cevdet Maraş herkese katkılarından dolayı teşekkür edip tekrar buluşmak dilekleriyle oturumu kapattı.

1 Yorum

  1. Sayin Ethem Bey,
    Avrupa`daki Giresun`lu Akademisyenler Derneginin yapmis oldugu faaliyetleri dünyaya duyurdugunuz icin AGiAk ailesi adina sizlere cok tesekkür ederim. Ellerinize, beyninize, kaleminize saglik…
    Cevdet Maras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.