SON DAKİKA!

AVUKAT SABRİ ÖZTÜRK GAZİ MECLİS BİR KEZ DAHA GAZİ OLDU

AK Parti Giresun Milletvekili Avukat Sabri Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve millete saldıranları tarihin ve milletin affetmeyeceğini belirtti.

AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Yunanlıların bile yapmadığı ihaneti milletimize reva görenlere sert tepki gösterdi.

AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yapılan saldırının ardından mecliste yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili Sabri Öztürk mesajında şunlara yer verdi, “Değerli Kardeşlerim, 15 Temmuz akşamı jetler Ankara semalarında alçak uçuş yapmaya başladığında anormal bir durum olduğunu hissetmiş, aldığımız haberler üzerine beyaz gömleğimi giyerek eşim ve çocuklarımla helalleşip önce Genel Merkeze ardından Meclise geçtim.Meclise girişi kapatan ve saldırı olabilir diyen güvenliğe, ‘ölürsek de Mecliste ölelim’ deyip içeri girdim. İktidar muhalefet mecliste genel kurul salonunda bombalar altında tüm dünyaya milli iradenin temsilcileri olarak darbeye karşı durduğumuzu haykırdık. Genel kurulda iken iki kez bomba düştü. Bombalar ve silahlı tacizler artınca hep birlikte sığınağa girdik. Sabaha kadar Meclis 7, 8 defa bombalandı. Helikopterlerle defalarca silahla tarandı. Tüm bunlara karşı hep birlikte milletimizin temsilcileri olarak Meclisi terk etmedik. Oradan tüm seçim bölgemizi, vatandaşlarımızı koordine ederek Fetullahçı darbecilerin yenileceğini, Hükümetin duruma hakim olduğunu ifade ederek insanlarımızı motive ettik. Sabah gün ışıdığında meclisin genel kurul katına çıkan ilk milletvekillerindendim. O sırada harabeler içinde canlı yayın yapan A Haber TV kanalına ilk röportajı verdim. Gerçekten Milletimiz tarihi bir duruş göstererek, tankların üzerine çıkarak darbeye dur dedi. İktidar muhalefet milletvekilleri herkes istiklaline ve istikbaline sahip çıktı. Bombalar ve silahlar altında Meclisi terk etmeyerek tüm dünyaya milletimizin iradesinin gücünü gösterdik. Darbeciler, bugüne kadar hiç bir darbecinin yapmadığını, hatta Polatlıya kadar ülkemizi işgal eden Yunanlıların bile yapmadığını yaparak alçakça bu milletin evini bombaladılar. Onları ne bu millet, ne tarih affetmeyecek. Ölen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Darbeye dur diyen Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, Hükümetimize, Milletvekillerimize, Siyasi partilerimize ve partilerimizin teşkilatlarına, Ülkesinin yanında duran Kahraman Polislerimize ve Askerlerimize, aziz Milletimize şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.