SON DAKİKA!

DARBENİN ATÇI ŞOKLARI GİRESUN EMNİYETİ VE ADLİYESİNDE

Darbe girişimi sonrasında Giresun’da 7 hakim ve savcı ile 2 komiser ve 1 FETÖ Terör Örgütü üyesi gözaltına alındı.
Edinile bilgilere göre, Giresun’da, darbe girişimi ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında hakim ve savcılardan oluşan 10 kişi görevden alındı. Bunlardan Giresun’da bulunan 7’si ise gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Aynı soruşturma kapsamın da ise Giresun emniyetinde görevli 2 komiser de gözaltına alınarak işlemleri başlatıldı.

YURTDIŞINA KAÇAMADAN YAKALANDI

İstanbul’un Kadıköy ilçesi FETÖ sorumlusu olduğu ihbarıyla hakkında yakalama kararı çıkan Hasan Hüseyin Yamak, Giresun emniyetine gelen bir ihbar doğrultusunda yurt dışına kaçmak isterken, Rize Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bilgi verilmesiyle Gürcistan’a kaçmak üzereyken Rize’de yakalanarak gözaltına alındı. Giresun’a getirilen Yamak’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.
Öte yandan Giresun’da gözaltına alınan hakim ve savcıların ev ve makamlarında polis tarafından arama yapıldı.

HAKİM VE SAVCILAR AÇIKTA

HSYK 2. Dairesi, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından olağanüstü toplanarak, FETÖ üyesi hakim ve savcılar hakkındaki müfettiş raporunu görüşmüş, adli yargıda 2 bin 204 hakim ve savcıyı açığa almıştı.
Daire tarafından hakkında açığa alma kararı verilen hakim ve savcılardan Giresun’da adliyesinde görev yapanların isimleri şöyle:
Kasım Dural (Cumhuriyet Savcısı), Bülent Göktopal (Cumhuriyet Savcısı), Emrullah Şekerci (2. Asliye Ceza Mahkemesi ve İnfaz Hakimi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.