SON DAKİKA!
aydındere belediyesi, bulancak aydındere

AYDINDERE AK PARTİYE GEÇTİ YOL YİNE YOK!

Bulancak’a bağlı Aydındere Beldesi, uzaklığı ve yokluklarıyla mücadelesine devam ediyor.

seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) den kazanmasına rağmen Ak Partiye geçen belediye başkanının bu geçişi hala hizmeti getiremedi.
Bulancak’a 50 km mesafedeki beldenin en önemli sorunu yol. Belediye Başkanı Haydar Karakılıç’da göreve başladıktan sonra tüm dikkatini ve çabasını bu yöne çevirmiş. Kovanlık beldesinden sonra oldukça kötü durumda olan 18 km’lik belde yolu 2006 yılında karayolları ağına alınmasına rağmen hala zorlu şartlarını muhafaza ediyor.
Birçok kez haber ve yorumlarla konu ettiğimiz Aydındere Beldesinin Kovanlık’tan sonraki belde yol durumunda geçen yıllara rağmen yerel imkânlarla yapılan iyileştirmeler dışında pek bir değişiklik olmamış. Hafta içi yerinde değerlendirmek ve gelişmeleri gözlemlemek için Belediye Başkanı Haydar Karakılıç ile beldeye bir ziyaret gerçekleştirdik.
Belediye 36 km mahalle ve yayla yolu yaptı.
Kovanlık’tan sonra anlatmaya başlayan Aydındere Belediye Başkanı Karakılıç, Belediye Başkanı seçildiği tarihten itibaren beldenin en büyük sorunu olan yol meselelerini çözmek için büyük mücadele sergilediğini, yokluklara ve imkansızlıklara rağmen 3.5 yılda ciddi mesafeler kat ettiklerini ifade etti. Çok geniş bir alana yayılan ve dağınık bir yerleşime sahip olan Beldenin sınırlarının Ordu, Sivas, Karagöl Yaylaları ve Çambaşı Yaylasına kadar uzandığına dikkat çeken Başkan Karakılıç, “Geçimini daha çok hayvancılıkla sağlayan belde halkının yaylalarla bağı büyük. Önceki yıllarda çok kötü durumda olan ve yılın büyük kesiminde ulaşıma kapanan yayla yolları büyük sıkıntıydı. Önceliği bu yolların iyileştirilmesine verdik ve toplamda 16 km yeni yayla yolu ve iyileştirmesi gerçekleştirdik”dedi.
Göreve 125 bin TL borçla başladığını ifade eden Başkan Karakılıç, ilk işinin bu borçları taksitle ödeyerek planlı bir şekilde beldenin en önemli sorunu olan yol sorunlarını çözmeye odaklandıklarını ifade etti. İkinci etapta beldenin Merkez, Derecikalan ve Aydınlar Mahallerinin yollarını iyileştirme genişletme ve yeni yol çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Karakılıç, toplamda 20 km de yeni mahalle yolu açtık. Hem yayla yolları hem de mahalle yollarındaki çalışmalarımız devam ediyor”dedi.
Alt yapıda planlı hareket ediyoruz
“Belediyenin kısıtlı imkanlarıyla kısa zamanda kat ettiğimiz mesafe belde halkımız tarafından da yakından takip edilmektedir” diyen Başkan Karakılıç, “Alt yapıya yönelik çalışmalarımızda sürüyor. Derecikalan mahallemizde su ve kanalizasyon çalışmaları, Merkezde Belediye Hizmet binası ve Cami çevresinde çevre düzenlemesi ve parke çalışmalarımıza da kısa süre içinde başlayacağız. Malzemelerimizi aldık. Acele değil planlı hareket ediyoruz. Tüm bu işleri sadece iller bankasından gelen aylık yaklaşık 30 bin TL ile yapıyoruz. Belediyemizin bunun dışında başka hiçbir geliri bulunmamaktadır” dedi.
En büyük sorun belde yolumuz
2006 yılında Karayolları ağına alınan 18 km’lik Kovanlık-Aydındere belde yollarının standartlarının köy yolu standartlarının bile çok altında olduğuna dikkat çeken Başkan Karakılıç, “Tüm mücadelemiz belde yolumuzun bir an önce karayolları standartlarına kavuşmasıdır. Bu yolumuz yapıldığında Beldemiz hayat bulacak ve bir çok sorunda kendiliğinden çözülmüş olacaktır. Bu yıl 6 km si ihale edilen yolda devam eden çalışmalar Belde merkezinden Kovanlık yönünde devam ediyor ve 3 km genişletme çalışması tamamlandı. Bizde belediye imkanlarıyla Kovanlık yönünden 6 km zemin iyileştirmesi yaptık. Gerek milletvekillerimiz, gerek Valimiz gerekse Karayolları Bölge Müdürlüğümüz mağduriyetimizin farkındalar ve gerekli mücadeleyi veriyorlar. Karayolumuz 2011 Ek yatırım programına da alındı. 2012 de yolumuzun büyük ölçüde tamamlanmasını umuyoruz” diye konuştu.

Cemalettin TİRYAKİ

1 Yorum

  1. Sevgili hocam Allah her daim yardımcınız olsun Hizmetleriniz Bingöl’den tüm Yurda ordan da tüm insanlığa olmasını canı gönülden Rabbimden niyaz ediyoruz. Selam ve dua ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.