Uncategorized

Aydogan Demir Gezmis Sünnet Oldu

CHP Genel Baskan Yardimcisi Hursit Günes, iktidarin muhalefetsiz bir Parlamento istedigini, kendilerinin ise çok çalisan bir parti oldugunu söyledi.


CHP Giresun milletvekili adayi Aykut Gezmis in oglu Aydogan Demir Gezmis in Jasmin Otel de gerçeklestirilen sünnet dügününe CHP Istanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ile birlikte katilan Hursit Günes, gazetecilerin sorularini yanitladi. Sanayi ve Ticaret Bakani Nihat Ergün ün CHP nin yemin boykotuna iliskin, CHP büyük bir kafa karisikligi içinde. seçimin de yorgunlugu var açikçasi. CHP nin iyi bir yaz tatiline ihtiyaci oldugunu düsünüyorum seklindeki açiklamalarini degerlendiren Hursit Günes, “Nihat Bey anlasilan CHP yi tatile çikarip, meclise hiç gelmememizi istiyor. Muhalefetsiz bir Parlamento istiyor. Oysa biz çok çalisan bir partiyiz. Tüm milletvekillerimiz halka hizmet etmek için 12 Haziran öncesinde çok çalistilar. Simdi ciddi muhalefet yapma konusunda da yeminliler. Biz Çaliskan partiyiz. Çaliskan bir genel baskanimiz var. Bizi tatile çikarma karari Nihat beye kalmiyor. Nihat beyi severim, hemserimdir ama müsaade etsin, biz tatile degil millete hizmet edelim” dedi.


CHP li milletvekillerinin yemin boykotlarinin ne zamana kadar sürecegi seklinde soruyu da yanitlayan Günes sunlari söyledi: “Parlamentoya giriyoruz. Meclise saygimiz var ancak 2 arkadasimizin demokratik hakkini istiyoruz. Hukuken yemin etmelerine engel yok. Yargiç böyle karar vermis olabilir, ama hükümlü degiller, suçlari yok. Uluslararasi normlarin ötesinde tutukluluk çekiyorlar. Arkadaslarimiz adli mercilere müracaat etmisler. O belgeyle CHP ye gelmisler, CHP de onlari adayliga layik görmüs. Ysk ya müracaat etmis, Ysk da bunu kabul ederek Resmi Gazetede yayimlamis. Dolayisiyla aday olmalarina hiçbir engel olmayan ve daha sonra seçilen kisilerin gelip mecliste bizler gibi yemin edebilme hakkini istiyoruz. Süleyman Çelebi ve ben ne kadar milletvekiliysem Mustafa Balbay da o kadar milletvekilidir. Bunu herkes biliyor. Bu hakki istiyoruz. Hükümlü olmayan insanlar için milletvekili olabilme hakkini istiyoruz. Hükümlü olan insanlarin siyasal hakkini iade etmis bir parti olarak istiyoruz. Bu kisi de Tayyib Erdogan dir. Biz hukuku istiyoruz. Uluslararasi hukuk bu kadar uzun süreli bir tutuklulugu uygun görmüyor. 800 günlük tutukluluk süresi olmaz. Uluslararasi hukuk bu kadar uzun süreli bir tutukluluk öngörmedigine göre hukukun yerine gelmesini bekliyoruz. Uluslararasi hukuk ve demokratik kurallar uygulandigi takdirde arkadaslarimiz bizimle beraber parlamentoda halktan aldiklari görevi yerine getireceklerdir” diye konustu.


Günes konusmasini, “Bizler parlamentonun çogunlugunu olusturan partinin akli selime gelmesini, en azindan vicdaniyla hareket etmesini, geçmiste onlara saglanan haklarin baskalari için de uygulanabilecegini, gerçeklestirilmesi gerektigini vicdanen hissetsinler ve geregini yapsinlar diye bekliyoruz. Biz, seçilmis insanlarin seçilmelerinden dolayi görevlerini yapmalari için demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bizim mecliste ant içmemiz ve o andin içindeki içerige uyabilmemiz, sadik kalabilmemiz için geregini önceden yapiyoruz. Çünkü orada demokratik hukuk devletine sadakatle bagli kalinacagina dair bir yemin var. Yemini bastan yapiyoruz. Bu durum demokrasi gelinceye kadar çözülünceye kadar devam edecektir” diye sürdürdü.


Hursit Günes konusmasinin ardindan “Rozetleri taktik. Simdi de sünnetliye taki takacagiz” diyerek, CHP Giresun Milletvekili Aykut Gezmis in oglu Aydogan Demir Gezmis i tebrik edip altin hediye etti.


Aykut Gezmis in oglu Aydogan Demir Gezmis in sünnet törenine CHP Istanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmet, CHP Eski Giresun Milletvekili Esref karaibrahim, Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu ve çok sayida davetli katildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.