Uncategorized

Aykut Gezmis Kazandi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Il Baskanligi na Aykut Gezmis seçildi.


Prestij Dügün salonunda 181 delegenin 178 inin katilimiyla yapilan CHP Giresun Il Teskilati nin 33. Olagan Genel Kurulu nda Divan Baskanligi ni CHP Grup Baskan Vekili Hakki Süha Okay gerçeklestirdi.


Okay, yaptigi konusmada Türkiye nin asil sorununun ekonomik kriz ve issizlik oldugunu, ancak hükümetin bunlari görmezden geldigini savundu.


Okay, hükümetin suni gündemlerle ugrastigini kaydederek, “Esnaf, isçi, perisan issizlikten kiriliyoruz. Ekonomi iflas etmis, Türkiye iflas ettirilmis. Türkiye yi borç batagina sokmuslar ama gelinen noktada bu siyasal iktidar Türkiye yi sürekli sanal gündemlerle mesgul etti.” dedi.


Türkiye ye bir takim senaryolar üretildigini, senaryolar olmayinca bu sefer açilim projelerinin dayatildigini öne süren Okay, “Bu açilim projelerinin hiçbiri findik ya da çay için bir açilim degildi. Bu açilimlara baktiginizda konjonktürel. Ermeni açilimi, Kibris açilimi, Kürt açilimi, Alevi açilimi ve simdi anayasa açilimi. Hiç birinden sonuç almadilar. Bugün Türkiye nin karsisinda bir anayasa açilimi. Türkiye nin en önemli sorunu bu anayasa. Ama unutmayin bu iktidari Türkiye eger Hakimler Savcilar Yüksek Kurulu üyesi eger 7 den 21 e çikarsa Türkiye refah ve mutluluga erisecek. Iktidar tüm icraatlarini böylece taçlandiracak veyahut Anayasa Mahkemesi üyelerinin sayisi 11 den 19 a çikarsa Türkiye refah ve mutluluga erecek. Çok açik olan sudur, Türkiye ye dayatilan, Türkiye de yeni bir Cumhuriyetin kurulmasinin baslangicidir. Mustafa Kemal in kurdugu Cumhuriyet in yerine ikinci bir Cumhuriyeti kurmak için bu adimi atiyorlar ve bunu CHP liler hep birlikte geçit vermeyecek ve hayir diyecek.” diye konustu.


Genel kurulda seçimlere mevcut baskan Murat Ersoy ve Aykut Gezmis baskanligindaki listelerle gidildi.


Seçim sonucunda Aykut Gezmis, 178 delegenin 105 inin oyunu alarak CHP Giresun Il Baskani seçildi. Murat Ersoy ise 70 oy aldi. 3 oy ise geçersiz sayildi.


Aykut Gezmis baskanligindaki CHP Giresun Il Teskilati nda su isimler yeraliyor: “Mustafa Aran, Selahattin Ay, Canan Aykutalpoglu, Meryem Çavusoglu, Efkan Dervisoglu, Mustafa Kisa, Yilmaz Kirmanoglu, Tuna Konal, Murat Önal, Caner Mehmet Dervisoglu, Necmi Sibiç, Engin Tekin, Sururi Tiryaki, Mualla Yildiran”


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.