Uncategorized

KASIF Baskanlar Kurulu Giresun’da yapildi

KASIF Baskanlar Kurulunu açilis konusmasi yapan GISHAD Baskani Mehmet Selim Kitapçi Karadenizli Baskanlari Giresun’da agirlamaktan büyük bir memnuniyet duydugunu ifade etti. Baskan Kitapçi ”Giresun ilinin sosyal ve ekonomik problemlerinin çözümünde bu güne kadar önemli görevleri yerine getiren GISHAD’in bundan sonra da çalismalarina hizla devam edecegini vurguladi.


M.Selim Kitapçi ’Giresun Mavi ile Yesilin bulustugu güzel bir kent. Denizi ile dag Turizmi ile Karadeniz’imizin genel cografi özelliklerini tasiyan kirazin anayurdu, findigin baskentidir. Ilimiz bu kadar özelligi bir arada tasimasina ragmen sanayi ve diger yatirimlardan gerektigi ölçüde payini alamamistir. GISHAD olarak bu konuda Giresun’da sanayi ve yatirimi Tesvik ederek birçok konuda Giresun halkini bilinçlendirmekte ve bilgilendirmekteyiz ”dedi.

Is dünyasinin sosyal ve ekonomik sorunlarin tartisildigi KASIF Baskanlar Kurulu Toplantisi’nda hükümetin hazirladigi Anayasa degisikligi paketi damgasini vurdu. KASIF 2010 yili 1.Baskanlar Kurulu Toplantisinda alinan kararlar sonuç bildirgesine yazildi.

 

Sonuç bildirgesinde ’Bilindigi gibi, demokrasiyi gelistirmeden, beseri sermaye birikimini yükseltmek gelir esitsizligini azaltmak istikrarli bir yatirim ortami saglamak ve büyüme hizini yükseltmek, ekonominin güçlenmesini saglamak mümkün degildir.

 

Bu nedenle çagdas ülkelerin en temel hedefi demokrasinin güçlendirilmesi, bireysel hak ve özgürlüklerin artirilmasi olmustur. Karadeniz Sanayici ve Isadamlari Dernekleri Federasyonu Baskanlar Kurulu olarak,   mevcut hükümet tarafindan hazirlanan, demokrasiyi güçlendirmek ve bireysel hak ve özgürlüklerin önünü açmak suretiyle girisimciligi ve ekonomik gelismeyi saglayacagini düsündügümüz Anayasa degisikligi çalismalarini gerekli görüyor ve destekliyoruz” ifadelerine yer verildi.


 

TUSKON da kurucu üyesi olan KASIF,   bin 500 sanayici ve isadamini bünyesinde bulunduruyor. Giresun Hotel New Jasmin konferans salonunda yapilan Baskanlar Kurulu Toplantisi’na KASIF Baskani Osman Reis, Baskan Yardimcilari Ekrem Kayikçioglu, Sami Dinler,   Genel Sekreter Yasar Biyikli ile Samsun, Amasya, Rize, Sinop,  Ordu, Trabzon Giresun, Gümüshane ve Sivas’in yani sira 15 ilçede faaliyet gösteren sanayici ve isadami dernegin baskan ve yöneticileri katildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.