Uncategorized

Aykut Gezmis Üniversiteli Gençlerle Bulustu

Beraberinde Merkez Ilçe Baskani Adnan Aydin ve çok sayili partiliyle etkinliklere katilan CHP milletvekili adayi Aykut Gezmis’in etrafinda ziyareti boyunca sevgi çemberi olusturan gençler, Gezmis’i CHP’nin gençlik ve üniversitelerle ilgili projeleri hakkinda soru yagmuruna tuttular. Sorular özellikle YÖK ve harçlar üzerinde yogunlasirken, Giresun Üniversitesi’nin atanamayan rektörü, yapilmayan binalari, yurt sorunu da unutulmadi.

  

Gençlerden gelen bu simsicak ilgiye tek tek kusursuz karsilik vermeye çalisan Gezmis; iktidara geldiklerinde YÖK’ün kaldirilacagini, böylece üniversitelerimizin daha özerk ve gerçek bilim yuvalari haline getirilecegini, her türlü bilimsel çalismanin desteklenecegini açikladi. Gençlere verilen en güzel müjdelerden biri de iktidarlarinda üniversite harçlarinin kaldirilacagi oldu. Ayni zamanda kendilerine yaz tatillerinde askerlik yapabilme imkani taniyarak askerligin, gençlerimizin gerek akademik, gerekse is yasaminda bir engel olmasini önleyeceklerini yineledi.

 

Giresun Üniversitesi için özel bir çabalarinin da olacagini söyleyen Gezmis; atanamayan rektör sorununu öncelikle çözeceklerini bildirirken, gerek egitim binasi ve gerekse yurt binalari açisindan tüm eksiklerin tamamlanacagini ve Giresun üniversitesinin gerçek bir kampüse dönüstürülecegini belirtti.

 

Yogun programlarina hizla devam eden CHP milletvekili adayi Aykut Gezmis, Teyyaredüzü’nde baska bir çalismaya katilmak için yine gençlerin yogun sevgi gösterileri arasinda üniversite çikisina kadar ugurlandi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.