SON DAKİKA!

AYŞEN GRUDA GİRESUN’A HAYRAN OLDU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın EDES programı kapsamında Giresun’a gelen Türk sineması, Yeşilçam yıldızlarından Ayşen Gruda, Giresun’a hayran kaldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın EDES programı kapsamında Giresun’a gelen ünlü sanatçı Ayşen Gruda, Giresun Belediyesi’nin düzenlediği Dört Yapraklı Yonca Festivali’ne de onur konuğu olarak katıldı. Gruda’ya Giresun fındığı ve ziyareti anısına şilt verildi. Yıllar sonra Giresun’a gelen Ayşen Gruda, Belediye Başkanvekili Ahmet Yusufağaoğlu’nu da makamında ziyaret etti. Ayşen Gruda’yı çiçeklerle karşılayan Yusufağaoğlu, projeye verdiği destek için teşekkür etti.

Giresun Belediyesi’nin yaşlı ve engelliler için tahsis ettiği golf arabası ile kentte kısa bir tur atan Ayşen Gruda, Giresun’u çok gelişmiş ve değişmiş bulduğunu söyledi. Sinema Sanatçısı Ayşen Gruda, engellilere, yaşlılara ve hamile bayanlara yönelik hizmetlerden dolayı Belediye Başkanlığı’nı kutladığını ve Türkiye için örnek bir proje olduğunu ifade etti.

Festival kapsamında işitsel, görme, zihinsel ve bedensel engellilerin katıldığı bir dizi etkinlik düzenlendi. Giresun engelli derneklerinden 120 kişinin katıldığı festivalde iki günlük yayla gezisi de düzenlendi. Proje kapsamında Atatürk Meydanı’nda iki akşam Ayşen Gruda’nın da katılımıyla “Hababam Sınıfı” filmleri gösterilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.