Uncategorized

Bakan Demirden Heyelan Uyarisi

Bayindirlik ve Iskan Bakani Mustafa Demir, Karadeniz de son dönemdeki yagislar nedeniyle topragin suya doydugunu belirterek, “Bundan sonra tekrar yüksek oranda yagis almamiz durumunda, heyelan tehlikesine karsi vatandaslarimizin dikkatli olmalarinda fayda var” dedi.
Bakan Demir, Giresun Valisi Mustafa Yaman i makaminda ziyaret ederek, dün kentte etkili olan sel sonrasi yapilan çalismalar hakkinda bildi aldi. Ziyaret sonrasi Valilik Kriz Toplanti salonunda basin açiklamasi yapan Demir, “Bugün tüm yerel yöneticilerimiz, kamu kurum ve kuruluslarinin temsilcileri, vatandaslarimizin hayatinin normale dönmesi için büyük çaba gösterdi. Bizim hedefimiz, özellikle afete maruz kalmayacak yapilar temin etmek. Ama tabi afet sonrasi da yaralari en kisa sürede sarmak” diye konustu.


Afetin kontrol edilemedigine isaret eden Demir, söyle devam etti:


“Özellikle su, kendi yoluna engel gördügü her seyi bozan ve yikan bir yapiya sahip. Umut ediyoruz, bundan sonra böyle afetlere maruz kalmayiz. Ama muhtemel afetlere göre de bundan sonra hayatimizi devam ettirmek zorundayiz. Toprak ile insanlarin bagini çok uyumlu bir sekilde kurmak zorundayiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.