SON DAKİKA!

Basörtüsü Moda Degil Allahin Emri

Diyanetsen Giresun Sube Baskani Fethi Karahüseyin CHP’nin Genel Baskan Yardimcisi Süheyl Batum’un, basörtüsüyle ilgili yaptigi “ Üniversitelerde, baskaldirinin hak ve özgürlüklerine karsi olmamak, laik devlet esasina aykiri olmamak ve kamu düzenine aykiri olmamak kosuluyla moda olarak bas örtülebilir ” açiklamasini ;
Bir hukukçuya hiç yakismayan talihsiz bir davranis olarak görmenin yaninda bu zihniyetin Müslümanlara   ve inançlarina karsi aslinda iç dünyalarindaki  duymus olduklari irade bildirimi olarak görmekteyiz.  Pekala müslümanin inanç ve yasam tarzlarini hafife alma ve alay etme tesebbüsüdür.
Müslüman kadinin inanci geregi basina taktigi basörtüsü Allah in emri Kur an’in emridir. Bu ülkeyi idare etmeye aday olan bir siyasi partinin daha yakin geçmiste seçim meydanlarinda basörtüsü yaklasimi ve basörtüsü dagitmalarinin arkasindaki siyasi ve Müslümanlara karsi samimiyetsiz düsünce ve  iradelerinin gün yüzüne çikmis halidir. Müslüman kadinin yasam ve giyinis tarzini Paris kökenli moda olarak algilayan Batum’a sunu söylemek istiyoruz. Evet basörtüsü bir moda degil   Kur’an ve Islam’da kadinin yasam modelidir..
Bu zatin halkinin yüzde 95 inden fazlasi Müslüman olan toplumdan ivedi özür dilemesini bekliyor, kendilerini kiniyor ve  istiyorsa Islam’in basörtüsü ile ilgili hükümlerini ihtiva eden bir fikih kitabini da kendilerine tevdi etmek istiyoruz.


Fethi Karahüseyin

Diyanetsen Giresun

Sube Baskani                                                                                                          

                                                                                                        

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.