Uncategorized

Bir Anit ta Sarikamisa

GESOB Baskani Ali Kara, Narman ilçesindeki 3. Ordu Sehitlik Aniti nin açilisi için düzenlenen törende, Sarikamis Harekati na Giresun dan çok sayida gönüllünün katilarak vatan için sehit düstügünü ifade etti.


Giresun dan 1 Kasim 1914 te yola çikan ve gönüllülerden olusan 2 alayin tarihe düsecek sanli bir mücadeleye imza attigini belirten Kara, sunlari kaydetti:


Neredeyse tamamina yakinin sehit düstügü 89 ve 94. Gönüllü Giresun Alaylarindan geriye ancak 157 kisi dönebilmistir. Toplam 6 bin yasamdan sadece 157 kisi memleketine dönebilmistir. Insanlarimiz düsmanla gögüs gögüse çarpismanin yani sira yokluk içerisinde agir cografi ve iklim kosullariyla da mücadele etmek zorunda kalmislardir. Vatani için herseyi göze alan bu yigit insanlari anmak ve yad etmek üzere buralara kadar geldik.


Kur an-i Kerim in okunmasi ve yapilan dualarin ardindan Giresun Usaklari Halk Oyunlari ekibi de bir gösteri sundu.


Daha sonra, Oltu ilçesindeki 10. Kolordu Zafer Aniti, Senkaya ilçesindeki Allahüekber Yürüyüsü Aniti nin açilisi yapildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.