Uncategorized

Birgün Onun Heykelide Dikilmeli

 
Afyonkarahisar Giresun Sehitligi’ne yapilacak
anitin yapimini Isadami Öner Hekim üstlendi


Giresun Esnaf ve Sanaatklar Odalari Birligi (GESOB) öncülügünde baslatilan Afyonkarahisar Giresun Sehitligi ve Sarikamis 89.94.cü Alay Sehitleri aniti ve rölyef yapimi ile ilgili çalismalar bütün hiziyla sürüyor.

 

GESOB Baskani Ali Kara, “Ülkemizin kurulus ve kurtulus mücadelesinde canlarini ve kanlarini vererek sehit olan yigit Giresun evlatlarina bu sekilde de olsa vefa borcumuzu ödemek istiyoruz. Çünkü varligimizi onlara borçluyuz” dedi.

 

Kara düzenledigi basin toplantisinda, Giresun Sehitligi’ne yapilacak olan anitin Hekim Holding Yönetim Kurulu Baskani Öner Hekim tarafindan üstlenilecegini, bu anitin  Osman Aga’nin Giresun Kalesi’ndeki anit mezarindan esinlenerek tasarlandigini söyledi.

 

OSMAN AGA SUTUNU ANITI HEKIM’DEN

 

  

Ali Kara, “Isadamlarimizdan çok degerli hemserimiz hayirsever insan Sayin Öner Hekim Afyonkarahisar Giresun Sehitligine yapilacak anit isçiligi giderlerine katkida bulunmuslardir.

Katki sahiplerine sükranlarimizi sunuyoruz” dedi.

 

GESOB Baskani Ali Kara, kendileri için manevi degeri büyük olan Afyonkarahisar Sehitliginde

 

Büyük Taarruz sirasinda bulunduklari tepeyi düsmana vermemek için sehit olan Osman Aga komutasindaki 47. gönüllü alaya mensup Giresun usaklarinin yattigini belirterek sunlari söyledi: Genel Kurmay Baskanligi’nin himayesindeki bu sehitligimizin hemen yanina Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odalari Birligine Doganlar Köyü muhtarliginca sehitlik için tahsis edilen yere Giresun’daki Osman Aga Anitinin üzerindeki sütunun 6,5 metrelik tipatip aynisini ve 28 m2 lik bir yüzü

 

Türkiye Haritasi bir yüzü Türk Bayragi olan Türkiye Mozaigi Aniti yaptirmaktayiz. Bunlardan Osman Aga Sütunu Anitinin tüm isçilik maliyetlerini Sayin Öner Hekim Karsilamaktadir ve açilis töreni ileriki günlerde kamuoyuna bildirilecektir. Ayrica Afyonkarahisar’daki sehitligimizde elektrik bulunmamasi nedeni ile elektrik enerjisinin törene yetismesi için Afyonkarahisar Valiligi, Bakanlik ve Milletvekillerimizle temaslarimiz yogun sekilde sürdürülmektedir.

 

“SAVASTIKLARI TOPRAKLARDA BULUSACAKLAR”

 

Böylece bCumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve onun silah arkadaslari Osman Aga ve Giresun Usaklarini simgesel de olsa savastiklari topraklarda bulusturmus olacagiz.

Kara basin toplantisinda, Erzurum Senkaya Ilçesi Askar Bogazina konuslandirilacak olan  89. 94.cü Giresun Gönüllü Alaylari Sarikamis Sehitligi ile ilgili bilgiler verdi. Buna göre  buraya Genel Kurmay Baskanliginin TIP PROJE ANITI ikincisi ise bir sehit annesini simgeleyen AGLAYAN HILAL ANITI yapilacak ve heriki anitin 10 Temmuz tarihinde açilacagini söyledi.

 

“BIRLIK BERABERLIGIMIZI SEHITLERE SAHIP ÇIKARAK GÖSTERECEGIZ”

 

Ali Kara,  “Ülkemizde ve Giresun’da yasanan terör eylemlerine bir tepki olarak bütün Giresunlularin her türlü tahriklerden uzak birlik ve beraberlik içinde atalarimizin kani ve cani pahasina bizlere emanet ettigi bu güzel vatanimizda huzur ve istikrarimizin bozulmasi için gayret gösteren iç ve dis hainlere karsi birlik ve beraberligimizin en güzel örnegi sehitlerimize en anlamli saygi Sarikamis ve Afyonkarahisar Giresun Sehitlerine sahip çikma ile göstermeliyiz” diye konustu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.