Uncategorized

Böyle Kongre Son Yillarda Görülmedi

Mevcut baskan Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi Dekani Prf. Dr. Halit Keskin’in aday olmadigi kongrede Gazeteci ve Yazar Haldun Domaç ile Istanbul Beykoz Çavusbasi Eski Belediye Baskan Yardimcisi Yahya Ipek aday oldular. 

Kongrede her iki listenin ortak aday gösterdigi Marmara Üniversitesi Ögretim Üyesi Ali Demir ile her iki adayin gösterdigi iki kâtip üye ile divan olusturuldu.

Divanin olusmasi ile gündem maddeleri okunarak yerine getirildi, gündem maddeleri görüsülürken tansiyonun yükseldigi anlar oldu.


Her iki adayda divandan zaman zaman söz isteyerek delegasyona mesajlar iletmeye çalisti, gündem maddesinde özellikle kongre delegasyonundan istenen Konfederasyona katilma yetkisi tartisma yaratti. Divan Baskani kongrenin oylari ile yetkiyi yeni seçilen yönetim kuruluna verdi.


Daha sonra seçim maddesine geçildi her iki adayda divana listelerini ulastirdi, adaylar yapacaklari faaliyetler hakkina kongreye vaatlerini sirladilar.


Seçime geçildi seçimlerde 48 oy alan Haldun Domaç listesi 38 oy alan Yahya Ipek’in listesini geçerek ipi gögüsledi. 

Haldun Domaç ile birlikte Hasan Kaya, Kamil Sakal, Hasan Dönmez, Ismail Somuncu, Recep Karakoç, Telat Öztürk, Dilek Çol, Necati Yilmaz, Ertugrul Kesmer yönetim kuruluna Hamdi Aydin, Ismail Islam, Zekeriya Öztürk ise denetleme kuruluna seçildiler.

Seçimlerin bitmesi ile her iki adayda divana gelerek birlik ve beraberlik mesajlari verdi. Özellikle Yahya Ipek’in yapmis oldugu konusma delegasyon tarafindan alkislandi. 

Haldun Domaç yaptigi tesekkür konusmasinda artik seçimin bittigini ve Tirebolu için çalisma zamaninin geldigini söyledi. Kongreye Milli Egitim Bakanligi Strateji Gelistirme Dairesi Baskani Derelili Hemserimiz Ercan Türk, Giresun Dernekler Konfederasyonu (GIRKON) Genel Baskani Sitki Ada, Karadeniz Dernekler Konfederasyonu (KARKON) Genel Sekreteri ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Giresun Dergisi Imtiyaz Sahibi Remzi Mamasoglu, Giresun Dernekler Federasyonu (GIRDEF) Genel Baskan Yardimcisi Nazmi Güler, Vatan Giresun Internet Gazetesi Sahibi Nuri Yilmaz katildilar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.