Uncategorized

Engin Aydin i Ulusalcilar Ugurladi

 05 Ocak 1978-12 Kasim 1979 tarihleri arasinda görev yapan Türkiye Cumhuriyeti nin 42.Hükümeti olan 3.Bülent Ecevit Hükümeti nde Turizm ve Tanitma Bakani Alev Coskun un Özel Kalem Müdürlügü görevini, Prof. Hikmet Sami Türk ün 1999 yilinda 4. ve 5. Bülent Ecevit Hükümetlerinde Insan Haklarindan Sorumlu Devlet Bakanligi, Milli Savunma Bakanligi ve Adalet Bakanligi görevinde bulundugu sirada Bakan Danismanligi görevlerini yürüten, Bagimsiz Cumhuriyet Partisi Genel Baskan Yardimcisi, Gazeteci-Yazar, Hukukçu hemsehrimiz Engin Aydin, Ankara Kocatepe Camiinde kilinan cenaze namazinin ardindan Karsiyaka Mezarliginda topraga verildi. 

 


 


 


 

 
Pazar günü Kocatepe Camiinde ögle namazina müteakip kilinan cenaze namazina, CHP Genel Baskan Yardimcisi Izzet Tekin, CHP Istanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, eski Adalet, Milli Savunma ve Devlet Bakanligi yapan Prof. Hikmet Sami Türk ve esi, eski Adalet Bakani Seyfi Oktay, eski Yargitay Cumhuriyet Bassavcisi Sabih Kanadoglu, Hakimler ve Savcilar Yüksek Kurulu(HSYK) Üyesi Suat Ertosun, Yargitay 8.Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan, Spordan Sorumlu eski Devlet Bakani Fikret Ünlü, Yarsav eski Baskani Ömer Faruk Eminagaoglu, Gazeteci-Yazar Bekir Coskun, Gazeteci-Yazar Emin Çölasan, Gazeteci Nihat Genç, Demokrat Parti Genel Idare Kurulu(GIK) Üyesi Dr.Ergun Özdemir, ADÖP Genel Baskani Dr. Muzaffer Kurtulmusoglu, Engin Aydin in esi Naciye Aydin ve oglu ile Ankara da bulunan Giresunlu Vakif ve Derneklerin Üyeleri ileGiresunlular ve kalabalik bir topluluk katildi.
 
Eski YÖK Baskani Kemal Gürüz, Eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kilinç, Eski Genelkurmay Adli Müsaviri Erdal Yenel, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Yazar Yalçin Küçük, eski Özel Harekat Daire Baskan Vekili Ibrahim Sahin ve 37 kisinin yargilandigi, 07 Ocak 2009 tarihinde Ergenekon Terör Örgütü bünyesinde yapilan 10 dalga sorusturma kapsaminda Engin Aydin, 11 gün Silivri de cezaevinde kalmis ve daha sonra tutuksuz olarak yargilanmak üzere serbest birakilmisti.
 
Haber : Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.