SON DAKİKA!

BU İHRACAAT YAĞLIDERE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde açılan bir tekstil atölyesinden, Avrupa ülkelerine ihracat yapılmaya başlandığı belirtildi.

İlçede kurulan tekstil atölyesinin faaliyete girmesiyle, İstanbul ve Bursa başta olmak üzere bir çok illerindeki tekstil atölyelerinde çalışan Giresunlu gençler, Yağlıdere’ye dönerek burada çalışmaya başladı.

İlçenin ilk tekstil atölyesinde 100 kişiye istihdam sağlayan atölye sahipleri, kentin ekonomisine de katkı sunuyor. Tekstil atölyesi ortaklarından Cengiz Seven, açıklamada, ilçede ilk defa açtıkları tekstil atölyesinden, Avrupa’daki Fransa, Almanya ve İtalya gibi ülkelerin yanı sıra Rusya gibi ülkelere tekstil ürünü ihraç ettiklerini söyledi.

Açtıkları atölyeyle ile hem kendilerine hem de ilçe ekonomisine faydalı olmayı amaçladıklarını ve atölyede 100 kişinin istihdam edildiğini ifade eden Cengiz Seven, “Risk alarak buraya geldik ve istihdam sağlamayı amaçladık. Buradaki işsiz gençlerin memleketlerinde çalışmasını istedik. Şimdi işimiz çok iyi gidiyor. Meslektaşlarımızı buraya yatırıma davet ediyoruz. Bu ilçemizin ilk tekstil atölyesi. Bir yıl sonra burada 200 kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.