SON DAKİKA!

GİRESUN ALUCRA’YA MUHTEŞEM CAMİ

Giresun’da bir ilk olan ve dört minaresiyle Alucra’nın simgesi olacak “Ashâb-ı Suffa Câmiî”nin temeli dualarla atıldı.

Kur’an tilâveti ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı, 525 metrekare alana sahip, bin 300 kişi kapasiteli ve dört minaresi olacak olan caminin gelecek yılların Alucra’sı için büyük önem taşıdığını söyledi.

Caminin adını, Hz. Peygamberimizin Medîne’ye hicretinden sonra inşa ettiği ve öğretmenliğini bizzat kendilerinin yapmış oldukları ilk İslâmî eğitim kurumu olan Ashâb-ı Suffa’dan aldıklarını söyleyen ilçe müftüsü Reşat Şavlı, yaklaşık üç yıla yakın bir çabanın neticesinde bu sürece gelindiğini belirterek, Beytullâh’ın şubeleri olan câmileri Kur’an’ın ifadesiyle “yalnızca Allah’tan korkanların inşa edebileceğini” dile getirdi. Bundan sonraki süreçte dünyanın neresinde olursa olsun her Alucralının desteğini ve bu büyük sevaba ortak olmalarını söyedi.

İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ise yaptığı konuşmada, dört minaresiyle ilçenin simgesi olacak caminin ilçe için önemine değinerek, böyle bir eserin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan dualar ile ilçenin en büyük cami’i olacak olan olan Ashab-ı Suffa Camisi temeline ilk harç konuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.