SON DAKİKA!

BU NE VURDUMDUYMAZLIK?

Giresun’un merkeze en yakın mahalle ve köyü olan Erikliman’ın Gazilertepesi Alt Mevkii’de tam bir vurdumduymazlık yaşanıyor.

Merkez Erikliman Köyü Gazilertepesi Alt Mevkii halkın bildiği şekilde ESE YAMASI’nda bir kaza olmaması için şimdilik sadece dua ediliyor.

Gurbetçi Giresun Gazetesi Sorumlu yazı İşleri Müdürü Ethem Bakar’ında doğum yeri olan Erikliman Köyü Gazilertepesi Alt Mevkii bir süre önce ana yol üzerinde meydana gelen heyelandan sonra yol için anlaşma usulü müteahhitlik hizmeti satın alındı.

gazilertepesiyolucurum

İlgili müteahhit firma yolun onarım çalışması için ana yol üzerinde şantiyesini oluşturup işe koyuldu. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor. Ancak işin aslı hiçte öyle değil. Yol yaklaşık 250 haneli köye hizmet veren ve günlük insanların mesai için gelip gittikleri işlek bir konuma sahip.
Hal böyle iken ilgili firma halen insanlara hizmet veren servis yolu üzerinde hiçbir tedbir almayarak resmen bir kazaya davetiye çıkarıyor.

Köy ve mahalle  halkı çoğu zaman servis yolunun karşına kadar üst ve alt mevkiden yürüyerek geliyor. Sonra hangi yakadaysa ilgili dolmuşa binerek yoluna devam ediyor.

Gecenin geç saatlerinde servis yolunu kullanmak zorunda olan Erikliman Köyü Gazilertepesi Alt ve Üst Mevkii sakinleri başlarına gelebilecek kötü bir kaza nedeniyle korku içinde bu yolu kullanmaya devam ediyor.
Köy ve Mahalle sakinleri yetkilileri bir an önce ilgili servis yolunda tedbir alınması konusunda göreve davet ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.