SON DAKİKA!

BU OPERASYONA ŞAPKA ÇIKARIN

Bu Bir Rehine Geri Alma Operasyonudur

Ülkemizin siyasi tarihinin Çok fazla şahit olmadığı rehine geri alma operasyonuna geçtiğimiz hafta sonu şahit olduk.

Bu süreç ve sonuçları çok fazla tartışıldı, hatta hangisinin öncelikli tartışılması gerektiği de ayrı bir tartışma konusu bile oldu.

Bir bakış açısına göre burunları dahi kanamadan ve bunu hiçbir büyük devletin istihbaratını kullanmadan milli istihbarat teşkilatımız üzerinden gerçekleştirmemiz büyük bir başarıydı.

Diğer bir bakış açısına göre zaten devletin desteklediği bir terör örgütünden, iktidar partisi emanetlerini geri almış yada belli pazarlıklar sonucunda, ödünler verilerek vatandaşlarımız geri getirilmişti. Bu böyle düşünmek tam bir fiyaskoydu.

Süreçle alakalı belkide gerekli gereksiz tüm ayrıntılarıyla konuşuldu ama her ne hikmetse kimse sürecin tamamlandığı tarihe dikkat çekmedi.

Rehinelerimiz in teslim edilmesi Türkiye’nin Cidde’de yapılan ışid ile mücadele kararlılığının vurgulandığı terörle mücadele toplantısının sonuç bildirgesini imzalanmamasının ve Amerikanın üstlerimizi kullanmasına izin verilmemesinden sonra gerçekleşmiştir.

Rehinelerin teslim alınmasından sonra artık rehinelerimiz i bahane etmemizin önüne geçilmiş
ve ışid’in artık Amerikanın savaş sanayisini diri tutarken rahat hareket etmesine engel olabilecek bir durum ortadan kaldırılmıştır.

Öyleyse her dönemde siyasetçilerimizin ve politika uygulayıcılarımızın kişisel menfaatlerini
ülke menfaatlerinin gerisinde bırakarak eleştirmesi ülke menfaatleri için daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.