SON DAKİKA!

BULANCAK DEVLET HASTANESİ TÖRENLE AÇILDI

Giresun’un Bulancak ilçesinde ana binası tadilat görev ve iki ek bina ile genişletilen Devlet Hastanesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından törenle açıldı.

Giresun’un Bulancak ilçesinde Devlet Hastanesi’nin resmi açılışını gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sağlıktaki değişimin aynı zamanda zihniyet değişiminin en önemli örnekleri olduğunu belirtti.

Sağlık hizmetlerindeki kalite artışına dikkat çeken Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Hastanemizi buraya gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor. Bu hastane bir zihniyet değişiminin ve görünümünün çok önemli simgelerinden biridir. Hemşerilerimiz hastanelerden bir insanın alması gereken sağlık hizmetini alamıyorlardı. Ne yeterli uzman nede cihazlar vardı. Şimdi bu hastanelerdeki konforu yıldızlı otellerde görebilirsiniz. Eski hastaneler 10 kişilik koğuşlardan ibaretti. Yeteri kadar hijen yok, doktoru zaten bulamazsın. Yani eski hastanelerimize sağlam giren hasta çıkıyordu. Biz o günleri unutmadık. Artık hemşerilerimiz başka yerlere gitmeden bütün sağlık ihtiyacını bulundukları yerlerdeki hastanelerle giderebiliyorlar. Sağlık hizmetindeki kalite artışı hem Giresun’da hem de Türkiye’de artarak sürecektir” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından hastanenin açılış kurdelesi Giresun Valisi Hasan Karahan ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar tarafından kesildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.