SON DAKİKA!

AMERİKA’DA GİRESUN KARŞILAMASI

Türk Amerikan Giresunlular Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 7. kez yapılan Giresunlular dayanışma gecesi New Jersey yakınlarında bir teknede muhteşem bir katılım ile gerçekleşti.

amerikagecehaberi

Ünlü sunucu Musa Ada’nın sahne sunumlarını gerçekleştirdiği programda Sanatçılar Murat Çelik, Barensel, Adem Kodalak, Elifçe ve Herem sahne aldılar.

Türk Amerikan Giresunlular Derneği tarafından geleneksel hale getirilen dayanışma ve kültür, eğlence programına Türkiye’den gelen sanatçılar Giresun karşılamasını arda arda okuyarak geceye uzaktan ve yakından gelen hemşerilerimizi adeta mest ettiler.

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı Nurettin Oflu ” Türkiye’den çok uzak diyarlarda başta Giresun toplumu olmak üzere temsil ettiğimiz ulusumuz adına burada çok önemli bir görevi ifa ediyoruz. Gençlerimize çocuklarımıza geleceğimize kendi kültürlerini unutturmadan yaşatmak adına çok meşakkatli bu işleri yapmaya çalışıyoruz. Bu zor işlerde yanımızda olan bütün dostlarımıza sponsorlarımıza, Türkiye’den gelen sanatçı dostlarımıza bizleri destekleyen basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Geceye Amerika’da kurulu bir başka Giresun derneği olan New-York Giresunlular derneği başkanı Savaş Sahin ve yönetim kurulu’da tam kadro katılarak kardeş derneği Türk Amerikan Giresunlular Derneğine destek verdi.

Türk Amerikan Giresunlular Derneğine bu güne kadar hizmet eden eski yeni üyelere çeşitli ödüller verildi.

ONURSAL ÖDÜLLER

Sebahattin Aydın
Orhan Bayram
Cevdet Özdemir
Harun Koç
Nevzat Özdemir
Savaş Şahin
Gasım Akıllı

ALTIN ÜYELER

Fahrettin Özdemir
İlhan Kodalak
Nihat Çakır
Abdullah Altunbaş
Mustafa Yağlı
Engin Aksu
Göksel Hotmanoğlu
Gürsel Yıldız Cinoğlu
Öztürk Yılmaz
Naime Yılmaz
Selami Yiğit
Emrah Bolat
Mehmet Çaba
Fahrettin Kahyaoğlu
Hüseyin Saka
İbrahim Memiş
Seçkin Çayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.