Uncategorized

Bulancak HAYIR Sesleri Ile Çinladi

CHP lideri Kemal Kiliçdaroglu, “Recep’in ezberi bozuldu. Kurultay’dan sonra kimyasi da bozuldu, simdi agzi bozulmaya basladi” diyerek konusmasini sürdürdü. Kiliçdaroglu, Basbakan Erdogan in kizdigini, bagirip- çagirdigini ileri sürerek söyle dedi:


“Sira geldi bize. Bize de kiziyor. Senin hatalarini söylemeyecegiz de yag mi çekecegiz size? Istiyor ki Recep bey, herkes sirtimi sivazlasin. Senin sirtini sivazlayanlar disaridakiler. Göreceksin 12 Eylül de. Yüce Divan’dan kaçmak için milleti alet ediyorsun. 
Dokunulmazliklar var mi Anayasa’da? Recep bey niye dokunulmazliklarin arkasina saklaniyor? Söz verdi degil mi kaldirmak için? Söz verip sözünü tutmayan adama, onun deyisiyle söyleyeyim; ‘yalanci’ derler. Recep bey yalan dünyasi üzerine kurulu. 
Ona dersini verecegiz. Onun yalanlarindan ansiklopedi çikaracagim. Nerede ne yalan söyledi, gün gün saat saat verecegim. Millet yalandan, soyulmaktan bikti. Bunlar ‘fakir fakura, garip gureba’ dediler.
‘Ayakkabimiz yirtikti’ dediler. Yirtik ayakkabiyla siyasete girdiler. Nasil oluyor da köseyi döndüler? Handir, hamamdir, mali götürdüler. Millete ‘biz garibiz, magduruz’ dediler. Recep bey eskiden halk adamiydi artik degil. Havuzlu villa adami.. Birak da bu millet de havuzlu villada otursun. Ne günahi var milletin?”


 

CHP lideri, ‘milli ürün yapacaklari Türkiye ye 2 milyar dolar para saglayan findigin fiyatini uluslararasi tekeller yerine kendilerinin belirleyeceklerini, üreticiyi destekleyeceklerini söyledi. Kiliçdaroglu, hükümetin emeklilere de yeterli destegi vermedigini öne sürerken söyle dedi:

“9 milyon emekli var. Onlara diyorum ki; sizi perisan eden, ikinci sinif yurttas konumuna getiren AKP’den sandikta hesap soracagiz. Tamam mi? Sizin sözünüz Ankara ya ulasti, Recep Bey in ezberi bir daha bozuldu. Temiz siyaset sözü veriyorum. Düzgün siyaseti getirecegiz.

Oy versin vermesin her yurttasa hizmet etmek namus borcumuz olacaktir. Siyasette yeni, temiz sayfa açmak istiyoruz. Kul hakki yiyenlerden hesap sormak için kahverengi ‘hayir oyu verin. ‘Hayir oyu verin ki onlara bir kahve içirin. 

Öyle bir ders verin ki 40 yil unutmasin bunlar. Söz veriyorum; Halkin iktidarinda yeni anayasa yapacagiz. O yeni anayasada dokunulmazliklari kaldiracagiz. Kalpazan, naylon faturaci, hayali ihracatçilar gidip hesap verecek. Insallah Bulancak a Basbakan olarak gelecegim ve insallah burada dokunulmazliklari kaldiracagim diye söz veriyorum.”

 

CHP Genel Baskani Bulancak tan Piraziz Ilçesi ne geçen Kemal Kiliçdaroglu, burada da yolunu kesenlere hitaben kisa konusma yapti. Kiliçdaroglu, “Recep bey referanduma bu kadar merakliysa getirsin dokunulmazliklarin kaldirilmasi için de referandum yapalim” dedi. Kiliçdaroglu daha sonra Ordu ya hareket etti.

 

Haber :Giresunsonhaber

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.