SON DAKİKA!

Kemal Kiiçdaroglu Findik Topladi

Findik toplamasinin oldukça zor oldugunu söyleyen Kiliçdaroglu, basbakana seslenerek “bir an önce findik fiyatini açikla” dedi.

 

Basbakanin üreticilerin yaninda degil, ihracatçilarin yaninda oldugunu ifade eden Kiliçdaroglu, iktidara geldigimiz an findik ve Fiskobirlik’e sahip çikacagiz ve bu degerli kuruma eski günlerine döndürecegiz, diye konustu.

 

Findik bahçesinde gazetecilerin sorularini da cevaplayan Kiliçdaroglu sunlari söyledi. “ Hükümetin findik fiyati açiklanmamasi findik üreticisinin alin terinin karsiligini almamasina yol açiyor. Sagda solda kizarak hakaret edecegine gelsin findik üreticilerinin dertlerini dinlesin, halini görsün ve findik fiyatini açiklayarak bu insanlara morel versin,” dedi.

 

Su anda 2010 findik ürünü pazara inmeye baslamasina ragmen hükümetin Fiskobirlik ve findik için hiçbir önemli çalismasi yok diyen Kiliçdaroglu “Iste bu Basbakanin ve AKP hükümetinin findik üreticilerine bakis açisidir” seklinde konustu.

 


 

Basin mensuplarinin sorularini cevaplayan Kemal Kiliçdaroglu ” Giresun ve bölge halkinin her zaman yaninda olacaklarini ve basta Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere her platformda findik üreticsinin yanindayiz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.