SON DAKİKA!

BULANCAK İÇİN 7 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM BEKLENİYOR

Giresun’un Bulancak ilçesi Ak Partili Belediye Başkanı Avukat Kadir Aydın Giresun’a kurulacak 2. Organize Sanayi Bölgesi olan Bulancak Organize Sanayi Bölgesinde 7 bin kişi istihdam edilebilir. dedi.

Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, ilçede kurulacak Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde (Osb) yaklaşık 7 bin kişinin istihdamının söz konusu olduğunu bildirdi.

Bulacak Belediye başkanı Avukat Kadir Aydın, ilçede bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Bulancak ve Giresun’un en temel sorunlarından bir tanesinin istihdam olduğunu vurguladı.

Pazarsuyu mevkisinde kurulacak 2. Osb’nin alanı için 370 dönümlük arsanın sahipleriyle ön anlaşmanın imzalandığını anımsatan Avukat Kadir Aydın sözlerine şöyle devam etti:

“Bununla ilgili 19 milyon lirayı aşkın para 2. Osb’nin hesaplarına geldi. Sadece mevzuat gereği ipotek vermemiz gereken işlemler vardı. Bu işlemlerimiz de bankada, bu hafta içerisinde ödemelere başlayacağız. Geriye kalan 190 dönüm arsa için de yasal süreç başladı. Mahkeme kamulaştırma kararını belirlenen bedel üzerinden ödeyerek tapuların mütevelli heyetine geçmesini sağlayacak. Sanayicilerden şu ana kadar 550 dönümün üzerinde bir arsa talebi oldu. İlçede kurulacak 2. Osb’de yaklaşık 7 bin kişinin istihdamı söz konusu.”

Kadir Aydın öte yandan, Bulancak’ın sembollerinden biri olan tarihi iskelenin uzatılması yönündeki çalışmaların bir süre önce başlatıldığını hatırlatarak, “İlk olarak karadan yapılan uzatma işlemi denizden kazık çakma yöntemiyle devam ediyor. Gemi ile kazıklar çakılarak, üzerine beton dökülecek. Hava şartlarının müsait olmasıyla 10-15 gün içerisinde bu çalışmalar tamamlanacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.