SON DAKİKA!

BURHAN TAKIR ADLİYE BİNASI İÇİN YERİMİZ HAZIR

Giresun’un Tirebolu ilçesi Belediye Başkanı Burhan Takır ilçeye yapılması planlanan adliye sarayı için yer tahsisine hazır olduklarını belirterek, bir an önce konuyla ilgilenen yetkililerin bunu değerlendirmelerini istedi.

Tirebolu’da yapılması düşünülen Adliye Binası yapılacak yerin belirlenememesi vatandaşı tedirgin ediyor.

Tirebolu Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Burhan Takır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçede yapılması planlanan adliye binasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Adliye sarayı için birçok alternatif yer sunduklarını kaydeden Burhan Takır, “Bu yerlerden birincisi, ilçemiz Yeniköy Mahallesi, eski karayolu üzerinde bulunan biri 2 bin 600 metrekare, diğeri bin 200 metrekarelik alan. İkincisi Demirci Mahallesi’nde bulunan Ken Tepesi’nde belediyeye ait 2 bin 600 metrekarelik alan. Üçüncüsü, Çarşı Mahallesi eski belediye parkının bulunduğu alan. Dördüncüsü, Körliman Mahallesi eski ceza evininde içinde bulunduğu 2 bin 300 metrekarelik alan ve beşinci alternatifimiz de Demirci Mahallesi İletişim Fakültesi karşısında bulunan 3 bin metrekarelik eski hayvan pazarı yerleridir. Biz bu yerleri istenildiğinde adliye sarayı için tahsis etmeye hazırız. Gerekli mercilerden adliye sarayı yapılması için ne gerekiyorsa bir an önce yapmaları talebinde bulunuyoruz.” dedi.

Öte yandan adliye sarayı projesinin Tirebolu’ya kazandırılması için çalışan AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı Ömer Hıdır konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Biz konuyu takip etmekteyiz. Belediye Başkanı Burhan Takır’ı, belediye meclis üyelerimiz ve İl Genel Meclis üyelerimizle beraber ziyaret ettik. Konu ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Yaptığımız ziyaretin ardından yapılan açıklamada ziyaret sebebimiz hakkında kamuoyuna bilgi verilmemiş. Bu açıklamayı üzüntü ile karşılıyorum. Daha öncede de Başkan Burhan Takır’ı ziyaret ederek özellikle liman ve adliye binası konusunda görüşmelerde bulunduk. Sayın Başkan’ın ifade ettiği arsaların adliye binası için uygun olup olmadığının araştırılması gerektiğini bildirdik. Bakanlığın adliyeleri birleştirme projesi kapsamında Tirebolu ve Espiye adliyelerinin birleştirilebileceğinden hareketle alternatif arsalar üretilmelidir. Bu projenin Tirebolu için önemli olduğunun farkındayız. Bu bizim için olmazsa olmazımızdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.