SON DAKİKA!
toplusozlesmetirebolubelediyesi

BURHAN TAKIR İŞÇİLERİNİ MEMNUN ETTİ

Giresun’un Tirebolu İlçesi Belediyesi  Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

burhantakirtoplusozlesme

Tirebolu Belediyesi Başkanlık Makamındaki törene Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Erdem Mert, sendika yönetim kurulu üyesi Ali Kara, sendikanın Tirebolu Temsilcisi Suat Akın, ve işçilerin katıldığı törende; Üç yıllık sözleşme kapsamında maaşlarda artış, her altı ayda bir yüzde 7 oranında zam yapılmasına karar verildi. Sosyal haklar da ise yıllık yüzde 15 oranında zam öngörüldü.

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin mutlu sonla bitmesinden sonra bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır işçilere yeni sözleşmenin hayırlı olması dileğinde bulunurken, “Belediyemizin imkanları ölçüsünde işçilerimize en iyisini vermeye çalıştık. Belediye hepimizindir,hepimiz bu çatı altında hizmet alıyoruz. Maddi anlamda kurumumuzu da gözetmemiz gerekiyordu. Tirebolu belediyesi bünyesinde 21 işçiyi ilgilendiren üç yıllık sözleşme kapsamında maaşlarda artış her altı ayda bir yüzde 7 oranında zam olarak yansıyacak. Sosyal haklarda ise yıllık yüzde 15 olmak üzere zam olarak yansıtılacak” dedi.

Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Erdem Mert Başkan Takır’a çiçek sunarak sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.